Trwa ładowanie...

Żonkile mogą zawierać substancje antyrakowe (WIDEO)

Zobacz film: "Żonkile mogą zawierać substancje antyrakowe"

Okazuje się, że żonkile są nie tylko piękne, ale i pożyteczne. Eksperci z Uniwersytetu w Brukseli odkryli, że substancja z nich pozyskiwana może być skutecznym sposobem na wyleczenie raka. Czy to nowy krok w medycynie?

Z badań naukowców z Uniwersytetu w Brukseli wynika, że w żonkilach znajduje się substancja antyrakowa. Dokładniej jest to alkaloid zwany hemantaminą. Okazuje się, że substancja zawarta w tych pięknych kwiatach na kilka sposobów zaatakowała komórki nowotworowe. W jaki sposób do tego doszło?

Hemantamina przede wszystkim spowolniła rozwój raka, jednak to nie wszystko. W niektórych przypadkach substancja wręcz zniszczyła komórki rakowe. Trzeba przyznać, że rezultaty są bardzo obiecujące i dają nową nadzieję na pozyskanie substancji, która będzie w stanie poradzić sobie albo przynajmniej wspomóc leczenie nowotworowe.

Czy można już ogłaszać sukces? Na to jeszcze za wcześnie. To dopiero pierwszy krok, przed zawartą w żonkilach hemantaminą jeszcze długie badania, które mogłyby potwierdzić jej skuteczność i stwierdzić czy jej stosowanie ma w ogóle sens.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo, z którego dowiecie się więcej na temat rewolucyjnej substancji zawartej w żonkilach. Dzięki temu już nigdy nie spojrzycie na te piękne, żółte kwiaty w ten sam sposób.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.