Trwa ładowanie...

21-latka przedawkowała tabletki na odchudzanie. Okazało się, że zawierały silnie trującą substancję

Avatar placeholder
13.02.2020 11:31
Przedawkowała tabletki na odchudzanie
Przedawkowała tabletki na odchudzanie (Instagram)

Cierpiąca na bulimię Brytyjka postanowiła kupić przez internet tabletki na odchudzanie. Zażywając suplementy, miała nadzieję zgubić parę kilogramów. Niestety, okazało się, że oprócz środków wspomagających metabolizm, zawierały 2,4-Dinitrofenol, związek chemiczny używany do konstrukcji bomb w trakcie I wojny światowej.

1. Trujące tabletki

Eloise Parry, 21-letnia Brytyjka zażywała duże ilości tabletek odchudzających. Nie wiedziała, że zawierają bardzo groźną substancję. W efekcie powoli zatruwała swój organizm. Skutki uboczne były bardzo poważne: uszkodzenie wielu narządów wewnętrznych, śpiączka, a w efekcie zatrzymanie akcji serca.

Młoda dziewczyna zmarła chcąc zrzucić kilka kilogramów (Facebook)
Młoda dziewczyna zmarła chcąc zrzucić kilka kilogramów (Facebook)

Zobacz także Tabletki antykoncepcyjne a odchudzanie

Zobacz film: "Odchudzanie podczas ciąży [Specjalista radzi]"

Według prokuratora zajmującego się sprawą, dziewczyna umarła w męczarniach. Śledztwo wykazało, że tabletki kupiła od 32-latka z Gosport w hrabstwie Hampshire. Mężczyzna został zatrzymany. Stanie przed sądem, gdzie odpowie za zabójstwo.

2. Zabójstwo

Według aktu oskarżenia 32-latek miał kupić niebezpieczną substancję w fabryce w Chinach, a następnie zamknąć ją w kapsułkach. Sprzedawał ją jako lek na odchudzanie ludziom na całym świecie.

Eloise cierpiała na bulimię (Facebook)
Eloise cierpiała na bulimię (Facebook)

Zobacz także Akupunktura wsparcie w odchudzaniu

2,4- Dinitrofenol to substancja, która w stanie suchym może eksplodować przy uderzeniu. Nie jest używana w żadnych lekach i suplementach diety, ponieważ jest silnie trujący dla ludzi. Pierwsze objawy zatrucia 2,4- Dinitrofenolem to obrzęk płuc i gorączka. Dla osób z zaburzeniami odżywiania substancja jest wyjątkowo groźna, ponieważ jej działanie jest zależnie od wagi osoby, która ją zażywa.

3. Bulimia, choroba krajów rozwiniętych

Specjaliści sądzą, że czynniki społeczne odgrywają istotną rolę w genezie zaburzeń odżywiania. Bulimia występuje znacznie częściej w krajach uprzemysłowionych, o wysokim standardzie życia.

Eloise miałą zaledwie 21 lat (Facebook)
Eloise miałą zaledwie 21 lat (Facebook)

Promowany przez media kanon szczupłej sylwetki towarzyszy powszechnej dostępności atrakcyjnego, zróżnicowanego jedzenia. Bulimia praktycznie nie występuje w krajach, w których panuje głód. Rozpoznanie bulimii początkowo stawiano głównie w krajach zachodnich.

Wzrost zachorowań na bulimię w krajach Europy Wschodniej i innych częściach świata towarzyszy przemianom społecznym i kulturowym związanym z globalizacją.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze