Trwa ładowanie...

Cała prawda o multiwitaminach

Suplementacja diety to coś, o czym przypominamy sobie głównie w sezonie jesienno-zimowym. Idziemy wtedy do apteki i wybieramy preparat witaminowy, który wydaje się nam najlepszy. Czy multiwitamina to dobry wybór? A może suplementy witaminowe są nam niepotrzebne do zdrowego życia? Oto kilka częstych opinii o mutliwitaminach.

Zobacz film: "Co się dzieje gdy zjadamy posiłek?"

Pomimo usilnych starań nie zawsze jesteśmy w stanie zaspokoić nasze dzienne zapotrzebowanie na substancje odżywcze. Najnowsze międzynarodowe badanie przeprowadzone na kobietach wykazało, iż choć 80% pań uznaje zdrową dietę za ważny element ogólnego zdrowia, to czasem wyzwaniem staje się wprowadzenie owoców i warzyw do codziennej rutyny. Dlatego też dobrą alternatywą, która codziennie dostarczy nam niezbędnych składników odżywczych może być multiwitaminowa suplementacja.

  • Multiwitamina nie jest konieczna, jeśli już zażywasz suplementy witaminowe

Multiwitaminy mogą być mądrym wyborem, gdyż stanowią kombinację podstawowych witamin, których organizm potrzebuje. Jednakże zapewnienie dziennego zapotrzebowania na niektóre witaminy i minerały (witaminy D dla przykładu), może być wyzwaniem dla wielu, toteż uzupełnienie multiwitamin innymi suplementami może pomóc osiągnąć właściwy poziom odżywczy.

  • Mogę brać tyle witamin, ile chcę

Health Canada przedstawiła dzienne zalecanie dawki witamin i minerałów, jak również ich możliwe przedawkowanie. Multiwitaminowe suplementy są najlepszym uzupełnieniem dla zdrowej diety, bowiem dostarczają składników odżywczych w odpowiedniej równowadze.

  • Wszystkie multiwitaminy są sobie równe

Tradycyjne multiwitaminy zawierają zwykle połączenie podstawowych witamin i minerałów, takich jak żelazo, wapń i witaminy C, B i D. Jednak nowszej generacji suplementy zawierają innowacyjne dodatki np. Multibionta – pierwsza probiotyczna multiwitamina, która składa się z naturalnych probiotyków, oraz niezbędnych witamin i minerałów, aby wspomóc układ immunologiczny organizmu i wzmocnić odporność.

  • Nie ma znaczenia, kiedy biorę multiwitaminy

Zawsze czytaj instrukcje użycia, umieszczoną na opakowaniu. Zwykle zaleca się przyjmowanie wspomnianych preparatów wraz z posiłkiem. Jeśli zażywamy je na pusty żołądek, twoje ciało nie wchłonie ich w pełni i może to prowadzić do rozstroju żołądka.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.