Trwa ładowanie...

Chlorella - właściwości, detoksykacja, informacje

Chlorella dostarcza naszemu organizmowi 8 razy więcej energii niż buraki cukrowe, 22 razy więcej niż kukurydza i aż 45 razy więcej niż ziemniaki! Ustalono też, że może zastąpić jedną trzecią białka w diecie dostarczanego przez jaja i do dwóch trzecich białka ryb oraz posiada go aż trzy razy więcej niż wołowina! Posiada też zdolność do wspierania funkcji detoksykacyjnych organizmu

spis treści

1. Właściwości chlorelli

Chlorella to alga o wielkości od 2 do 12 mikronów. W swoim składzie zawiera cenne witaminy i minerały. 60 procent składu chlorelli stanowi białko, które jest źródłem dziewiętnastu aminokwasów. Chlorella bogata jest również w witaminę B12, witaminę A, beta-karoten, żelazo czy cynk.

Zobacz film: "Niewielki glon może być źródłem zdrowia i młodości"

„Ten mikroskopijny organizm jest nieoceniony w dobie szybkiego i niezdrowego jedzenia, kiedy to wątroba potrzebuje realnego wsparcia w walce z toksynami osłabiającymi nasz organizm. Nie ma takiego drugiego produktu naturalnie występującego w przyrodzie, a łączącego tak wiele korzystnych cech detoksykacyjnych z wysoką wartością odżywczą”– podkreśla dr inż. Katarzyna Okręglicka, specjalista w zakresie żywienia człowieka i dietetyki, pracownik naukowy w Zakładzie Medycyny Zapobiegawczej i Higieny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

2. Źródło chlorofilu

Chlorella jest najbogatszym znanym źródłem chlorofilu – stąd też wzięła się jej nazwa. Chlorofil występuje w organizmach samożywnych (rośliny, algi, bakterie fotosyntetyzujące) i jest odpowiedzialny za dostarczanie energii pozyskanej w procesie fotosyntezy. Wspomaga także procesy, które są niezbędne do prawidłowego usuwania toksycznych substancji ze wszystkich komórek.

Udowodniono zdolność chlorelli do pochłaniania zanieczyszczeń. Dlatego też jest ona istotnym składnikiem wspomagającym prawidłową funkcję wątroby, której jedną z kluczowych ról jest wyeliminowanie szkodliwych substancji z organizmu człowieka. W ciągu jednej minuty przez wątrobę przepływa nawet do 1,5 litra krwi, która czeka na oczyszczenie. Nasz organizm nieustannie narażony jest na toksyczne związki chemiczne, które mogą pochodzić z jedzenia, picia, kosmetyków, leków a także z wdychanego, zanieczyszczonego powietrza.

10 produktów, które uratują twoją wątrobę
10 produktów, które uratują twoją wątrobę [11 zdjęć]

To jeden z najważniejszych organów. Wątroba neutralizuje toksyny, usuwa szkodliwe substancje, wytwarza

zobacz galerię

Nawet jeśli prowadzimy zdrowy styl życia, dokonujemy właściwych wyborów żywieniowych, pijemy dużo wody i uprawiamy sport na świeżym powietrzu, to i tak narażamy się na absorbcję toksyn.

Taki długofalowy mechanizm może przyczyniać się do wystąpienia nieprawidłowości w funkcjonowaniu wątroby. A wątroba, poza tym, że jest głównym narządem odtruwającym organizm, jest też odpowiedzialna za magazynowanie witamin i składników mineralnych, przemianę materii, produkcję żółci i termoregulację. Jest jednym z kluczowych organów, od którego zależy zdrowie, a nawet życie.

Początkowo, zaburzenia w funkcjonowaniu wątroby są niezauważalne bądź też ignorowane z powodu braku swoistości objawów. Dlatego tak ważne jest, aby poprzez prawidłowy styl życia oraz zdrowe żywienie wspomóc pracę tego narządu. Chlorella jest jednym ze składników, który nie tylko urozmaici codzienną dietę, ale też przyczyni się do lepszego procesu detoksykacji organizmu.

3. Co to jest chlorella

Chlorella to jednokomórkowy organizm o wielkości od 2 do 12 mikronów. Występuje zarówno w wodach słodkich i słonych. W 60% składa się z białka. Zawiera ponad 70 substancji będących źródłem ważnych dla człowieka składników odżywczych. Jest bogata m.in. w:

Witaminę A55,500 IU/ 100g
Beta Karoten180,8 mg
Chlorofil1,469 mg
Ryboflawinę4,8 mg
Witaminę B61,7 mg
Witaminę B12125,9 mg
Witaminę C15,6 mg
Kwas foliowy26,9 mg
Wapń165 mg
Magnez315 mg
Cynk71 mg
Żelazo167 mg

Poprzez dużą zawartość chlorofilu (stąd nazwa) posiada niezwykłą zdolność oczyszczania organizmu z toksyn. Stanowi dla ludzkiego organizmu naturalne antidotum dla pestycydów.

Chlorofil zawarty w Chlorelli wspomaga proces trawienny i wpływa bardzo korzystnie na wchłanianie pozostałych substancji odżywczych w niej zawartych oraz tych, pochodzących z codziennej diety.

Mgr Marianna Hall
Następny artykuł: Niewskazane produkty
Chlorella - właściwości, detoksykacja, informacje
Chlorella - właściwości, detoksykacja, informacje (Zdjęcie autorstwa Ben_Kerckx / CC0 1.0)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.