Trwa ładowanie...

Co się stanie gdy zrezygnujesz z tłuszczu w diecie? (WIDEO)

Zobacz film: "Co się stanie gdy zrezygnujesz z tłuszczu w diecie?"

Tłuszcz spośród wielu składników odżywczych, ma prawdopodobnie najgorszą renomę. Większości ludzi kojarzy się głównie z przybieraniem na wadze. Jest to tylko częściowo prawda. Tłuszcze, które dostarczamy organizmowi w pożywieniu, można podzielić na te złe oraz dobre dla naszego organizmu.

Dobre tłuszcze są bardzo potrzebne organizmowi. Mają one wiele właściwości prozdrowotnych. Między innymi usprawniają myślenie, poprawiają pracę serca, chronią przed chorobami, wzmacniają układ odpornościowy oraz wpływają na utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu.**

Dieta pozbawiona tłuszczu nie jest korzystna dla zdrowia. Brak cennych lipidów może prowadzić do pojawienia się wielu dolegliwości. Oto przykładowe objawy braku odpowiedniej ilości tłuszczu w organizmie.

Zobacz także: Przychodzi z pomocą, gdy inne metody zawodzą. Powinna go mieć każda mama

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.