Trwa ładowanie...

Diet coaching dla odchudzających się

W każdym roku pojawiają się kolejne diety odchudzające. Jeśli wierzyć ich autorom, każda z nich to dieta cud – łatwa do przeprowadzenia, szybka i bardzo skuteczna. Niestety, w praktyce kuracje odchudzające rzadko spełniają nasze oczekiwania. Diety bywają zbyt restrykcyjne, by je kontynuować. Wiele z nich drastycznie zmniejsza podaż ważnych składników odżywczych. Nawet jeśli faktycznie uda nam się schudnąć, po zakończeniu kuracji utracone kilogramy często wracają. Wówczas zaczynamy kolejną dietę, ale rezultat jest zwykle taki sam. Najwyższy czas, by to zmienić. Nowatorski program diet coachingu przedstawiony w książce Urszuli Mijakoskiej pt.: „Diet coaching. Poradnik dla wiecznie odchudzających się” pomoże ci odżywiać się w świadomy sposób i zmienić nawyki żywieniowe na stałe.

1. Czym jest diet coaching?

Diet coaching dla osób odchudzających się
Diet coaching dla osób odchudzających się

Odchudzanie nie musi wiązać się z wyrzeczeniami.

zobacz galerię

Tradycyjne diety koncentrują się wyłącznie na spadku wagi, podczas gdy diet coaching ma na celu zapoznanie się z potrzebami własnego ciała, realistyczne spojrzenie na własne nawyki żywieniowe i błędy, a także ułożenie planu żywienia. Nowy sposób odżywiania pomaga odnaleźć przyjemność w jedzeniu. Posiłki nie muszą kojarzyć się nam z ciągłymi wyrzeczeniami. Zaprezentowany przez Urszulę Mijakoską program jest pomocny w podniesieniu poziomu motywacji oraz pewności siebie– te elementy są niezbędne, by w sposób świadomy podejmować samodzielne decyzje odnośnie do ilości spożywanego jedzenia i pory posiłków. Dzięki diet coachingowi można nauczyć się panować nad emocjami, które nierzadko prowadzą do objadania się. Większa wiara w siebie i swoje możliwości nie tylko pomoże ci poprawić swój wygląd, ale i wpłynie korzystnie na samopoczucie oraz jakość życia.

Zobacz film: "Tłuszcze mogą być zdrowe. Sprawdź jakie są najlepsze dla dziecka"

2. Diet coaching trafia w Samo Sedno!

Nowatorski program diet coaching pomaga lepiej poznać samego siebie oraz swoje rzeczywiste potrzeby żywieniowe. Ponadto dostarcza wskazówek, jak ułożyć plan odżywiania dopasowany do celów oraz potrzeb danej osoby. Diet coaching jest pomocny również w zmotywowaniu do przeprowadzenia trwałych zmian zachowań, przekonań oraz nawyków. Dzięki unikatowemu programowi można odzyskać władzę nad swoimi emocjami, sposobem odżywiania się, a także całym swoim życiem.

Samo Sedno to seria praktycznych, nowoczesnych i podręcznych poradników o tematyce psychologicznej, biznesowej i parentingowej, a także książek z dziedziny rozwoju osobistego i zdrowego stylu życia. Poradnik autorstwa Urszuli Mijakoskiej to pierwsza tego typu pozycja w Polsce. Autorka jest propagatorką diet coachingu w naszym kraju. Organizuje treningi twórczej motywacji i od lat zajmuje się tematyką zarządzania. Posiada wiele certyfikatów z zakresu coachingu i jest specjalistką ds. żywienia. Urszula Mijakoska założyła Instytut Świadomego Rozwoju – w jego ramach prowadzi sesje dotyczące diet coachingu, udziela porad odnośnie do żywienia, a także organizuje kursy oraz warsztaty.

Diet coaching dla odchudzających się
Diet coaching dla odchudzających się (123RF)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.