Trwa ładowanie...

Dieta 3D chili – na czym polega, przeciwwskazania

Dieta 3D chili jest coraz popularniejsza. Coraz większa grupa osób decyduje się na zmianę swojego trybu życia na aktywny i oczywiście zdrowszy. Szukamy dla siebie aktywności fizycznej, dzięki której będzie możliwa nie tylko redukcja tkanki tłuszczowej, ale też wzmocnienie odporności i witalności całego organizmu.

spis treści

Każdy trening powinien być połączony z odpowiednio dopasowaną dietą, aby plan treningowy został w pełni zrealizowany. W ostatnim czasie wśród osób chcących zadbać o siebie pojawiła się dieta 3D chili. Czym jest dieta 3D chili? Jakie są efekty diety 3D chili i czy dieta 3D chili jest dla każdego?

Zobacz film: "Żywność light pod lupą dietetyka"

1. Na czym polega dieta 3D chili?

Dieta 3D chili jest to dieta, której główną bazą są przyprawy do potraw. Jednak nie są to wszystkie używane przyprawy, a jedynie te w trzech kolorach: zielonym, czerwonym i żółtym. Podstawą diety 3D chili jest odpowiednie dobranie potraw ich proporcji i dopasowanie do dań, które znajdują się z codziennym jadłospisie.

Dieta 3D chili zawiera więc przyprawy w trzech kolorach, które przy właściwym połączeniu tworzą trójwymiarowy system redukcji niepotrzebnych kalorii. Głównym składnikiem diety 3D chili jest jak sama nazwa sugeruje czerwona papryka chili, ale do osiągnięcia zamierzonych skutków konieczne są też w odpowiednich proporcjach przyprawy żółte i zielone. Codzienne stosowanie papryki chili mogłoby doprowadzić nawet do wstrzymania metabolizmu i znacznego zwolnienia procesu spalania tkanki tłuszczowej.

Dieta 3D chili to przyprawy czerwone, dla przykładu wspomniana już papryka chili, papryka słodka, papryka pepperoni, ale też w diecie powinna znaleźć się przyprawa curry. Czerwone przyprawy zawierają w sobie kapsaicynę, czyli składnik, który przyspiesza proces przemiany materii, co w efekcie powoduje redukcję tłuszczu.

Dieta 3D zawiera też przyprawy żółte, czyli dla przykładu kardamon, cynamon czy imbir wpływają pozytywnie na cały układ pokarmowy. Dieta 3D chili zawierająca tego rodzaju przyprawy zalecana jest osobom, którym zależy na stymulacji procesu trawienia, ponieważ żółte przyprawy pobudzają produkcję soków żołądkowych. Według specjalistów dieta 3D chili hamuje wzmożony apetyt i sięganie po przekąski.

Przeczytaj także

Przyprawy zielone, które powinna zawierać dieta 3D chili to dla przykładu oregano, bazylia, tymianek, mięta czy szałwia. Wszystkie zielone przyprawy, które zawiera dieta 3D chili, wpływają kojąco na żołądek, regulują jego pracę, zmniejszając np. uciążliwą niestrawność czy wzdęcia.

2. Dla kogo jest ta dieta?

Czy dieta 3D chili jest dla każdego? Dieta 3D chili podobnie jak każdy plan treningowy powinna być dopasowana nie tylko do konkretnych celów, ale przede wszystkim do możliwości fizycznych osoby. Dlatego przed rozpoczęciem diety 3D chili należy się dowiedzieć czy jej składniki nie będą szkodliwe dla naszego organizmu.

Jaką dietę stosować w przypadku wrzodów żołądka?
Jaką dietę stosować w przypadku wrzodów żołądka? [4 zdjęcia]

Wrzody żołądka to powszechny problem wśród Polaków – aż jedna na dziesięć osób cierpi na tę przypadłość,

zobacz galerię

Dieta 3D chili niestety nie jest dla wszystkich. Przeciwwskazaniem do stosowania diety 3D chili są wrzody żołądka czy też inne choroby układu pokarmowego. Jeżeli chorujemy na nadciśnienie tętnicze również należy zasięgnąć opinii lekarza, ponieważ zwłaszcza przyprawy czerwone mogą powodować wzrost ciśnienia, zatem i w tym przypadku dieta 3D chili nie zda egzaminu.

Dieta 3D chili – na czym polega, przeciwwskazania
Dieta 3D chili – na czym polega, przeciwwskazania (123RF)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.