Trwa ładowanie...

Dieta antytrądzikowa

Avatar placeholder
16.05.2019 10:07
Dieta antytrądzikowa
Dieta antytrądzikowa (123RF)

Dieta antytrądzikowa to jeden z domowych sposobów na trądzik. Przez lata większość naukowców twierdziła, że nie ma żadnej zależności między tym, co jemy, a powstawaniem trądziku. Ostatnie badania podważyły jednak tą tezę. W związku z tym warto wiedzieć, co jeść, a czego unikać, aby zapobiegać powstawaniu objawów trądziku. Dzięki takiej wiedzy mamy szansę zmniejszyć ilość pojawiających się wyprysków na naszej twarzy.

spis treści

1. Kofeina przy trądziku

Trądzik to rezultat nadmiernej produkcji łoju w gruczołach łojowych. Podłożem tego stanu jest zaburzenie gospodarki hormonalnej. Niejednokrotnie wynika to ze stresu. Dlatego właśnie nastolatkowie dostają pryszczy przed ważną randką lub egzaminem. Biorąc pod uwagę, że spożywanie dużej ilości kofeiny podnosi poziom stresu, dieta na trądzik powinna być pozbawiona produktów zawierających ten składnik. Leczenie trądziku nie będzie skuteczne, jeśli będziemy pić duże ilości kawy i napojów gazowanych.

2. Konserwanty a trądzik

Według niektórych badań, toksyny zalegające w naszym organizmie mają duży wpływ na trądzik. Co jeść jeśli nie chcemy dostarczać naszemu organizmowi toksyn? Najlepsze będą świeże warzywa i owoce oraz produkty pełnoziarniste. Większość toksyn, jakie spożywamy, pochodzi z przetworzonych produktów o dużej zawartości sztucznych składników i konserwantów. Jeśli chcemy pozbyć się trądziku, zrezygnujmy z chipsów, dań fast food oraz słodyczy.

Zobacz film: "#dziejesienazwyo: Dieta na wiosnę"

3. Woda domowym sposobem na trądzik

Chociaż wszyscy lekarze twierdzą, że człowiek powinien pić od 6 do 8 szklanek wody dziennie, większość z nas pije ledwie ułamek tego. Nie każdy wie, że woda to główny składnik diety antytrądzikowej. Woda wypłukuje toksyny i zanieczyszczenia z naszego organizmu, pomaga trawić jedzenie, które dzięki temu nie zalega w jelitach. Co więcej, woda reguluje stężenie hormonów rozcieńczając je. Pijąc dużo wody oczyszczamy nasz organizm, przez co usuwa on wszelkie zanieczyszczenia, które mogą się ujawniać w postaci trądziku.

Jeśli cierpisz na dolegliwości dotykające twoją cerę, przejdź na dietę antytrądzikową. Nie jest ona zbyt wymagająca, a opiera się na podstawowych zasadach zdrowego żywienia. Świeże, naturalne produkty, woda, unikanie kofeiny – oto co może ci pomóc w walce z trądzikiem.

Następny artykuł: Dieta na trądzik
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze