Dr Joel Fuhrman poleca przepis na antynowotworową zupę
Antyrakowa zupa, której przepis opracował światowej sławy lekarz dr Joel Fuhrman powinna na stałe zagościć w naszym menu. Według eksperta ta smaczna potrawa zmniejsza ryzyko nawet ośmiu typów raka.
1. Antynowotworowy przepis na zupę
Dr Joel Fuhrman jest lekarzem medycyny rodzinnej, ekspertem żywieniowym i dyrektorem badań w Nutritional Research Foundation. To znany na całym świecie propagator zdrowego stylu życia i twórca wielu przepisów, których regularne spożywanie może uchronić przed groźnymi chorobami cywilizacyjnymi.
Dr Fuhram to również autor wielu książek o tematyce zdrowotnej. Lekarz chętnie dzieli się swoją wiedzą za pośrednictwem mediów społecznościowych i pokazuje, jak przygotować poszczególne dania. Jednym z największych hitów dra Furhmana jest zupa antyrakowa. Przepis ten bije rekordy popularności na całym świecie, dlatego warto go poznać i włączyć do naszego codziennego jadłospisu. Jak przygotować zupę, która chroni przed rakiem wątroby, trzustki, jelita grubego, odbytnicy, okrężnicy, żołądka, jelita cienkiego i pęcherzyka żółciowego?
Składniki zupy antynowotworowej doktora Fuhrmana:
- 1 szklanka fasoli (najlepiej mung),
- 4 średnie cebule,
- 4 szklanki wody,
- 6 średniej wielkości cukinii,
- 3 pory,
- 1 szklanka orzechów włoskich lub nerkowca,
- 4 szklanki świeżego soku z marchewki,
- 2 gałązki jarmużu, kapusty pekińskiej lub innej zieleniny
- 2 szklanki soku z selera naciowego,
- 0,25 kg świeżych grzybów.
Na początek wcześniej namoczoną fasolę wrzucamy do dużego garnka z wodą i gotujemy. Jeżeli użyjemy fasoli mung, czas gotowania powinien wynosić 20 minut, a w przypadku większej odmiany od 30 do 40 minut. Następnie dodajemy posiekany jarmuż (bez łodyżek) lub inną zieleninę.
Potem do garnka wrzucamy pokrojoną na połówki cebulą i cukinię oraz pora pokrojonego na duże kawałki. Po 15 minutach gotowania za pomocą cedzaka wyjmujemy cukinię, cebulę i pora i przekładamy je do blendera.
Do kielicha blendera wlewamy również chochlę wywaru i dosypujemy połowę orzechów. Po dokładnym zblendowaniu składników mieszankę wlewamy z powrotem do zupy. Wlewamy też soki warzywne, dodajemy resztę orzechów posiekanych w średnie kawałki i pokrojone grzyby. Całość gotujemy jeszcze przez 15 minut. Tak przygotowaną zupę możemy wzbogacić natką pietruszki.
Smacznego i na zdrowie!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl