Trwa ładowanie...

Fatalna pomyłka. Jeśli kupiłeś te słodycze, lepiej odnieś do sklepu

Główny Inspektor Sanitarny podjął decyzję o wycofaniu ze sprzedaży partii batonów proteinowych firmy Herbalife Nutrition. Powodem jest wykrycie w składzie niezadeklarowanych składników alergennych. Producent tłumaczy, że podczas pakowania produktów doszło do pomyłki.

spis treści

1. Wycofanie batonów proteinowych

"Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany, że firma Herbalife Nutrition rozpoczęła wycofywanie ze sprzedaży określonej poniżej partii batonów proteinowych o smaku waniliowo-migdałowym, ponieważ niewielka ilość batonów o smaku cytrynowym została nieprawidłowo zapakowana jako batony o smaku waniliowo-migdałowym" - czytamy na stronie w komunikacie.

Zobacz film: "Żywność light pod lupą dietetyka"

Batony o smaku cytrynowym zawierają w składzie jaja (składnik alergenny), które z kolei nie są wymienione na etykiecie batonów o smaku waniliowo-migdałowym. W wyniku tej pomyłki występuje ryzyko spożycia produktu przez osoby uczulone na jaja, co może wywołać u nich wystąpienie reakcji alergicznej.

GIS wycofuje batony proteinowe
GIS wycofuje batony proteinowe (Getty)

2. Szczegóły wycofania

  • Nazwa produktu: Herbalife baton proteinowy o smaku waniliowo-migdałowym
  • Numer partii: G221666A
  • Data minimalnej trwałości: 23/09/2022
  • Dystrybutor: Herbalife International Luxembourg S.à R.L., 16 Avenue de la Gare L-1610 Luxembourg
  • Przedstawicielstwo w Polsce: HERBALIFE POLSKA SP. Z O.O., Eurocentrum Office Complex, Al. Jerozolimskie 134, Budynek Gamma, Piętro 10, 02-305 Warszawa
  • Producent: Gustav Berning GmbH & Co. KG, Alte Heerstrasse 1, 49124 Georgsmarienhutte, Niemcy

GIS poinformował, że Herbalife Nutrition rozpoczęła wycofanie kwestionowanego produktu i poinformowała swoich odbiorców. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania prowadzony przez podmiot.

"Osoby uczulone na jaja nie powinny spożywać partii produktu określonej w tym komunikacie" - czytamy w komunikacie.

Katarzyna Gałązkiewicz, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Batony proteinowe wycofane. Przy pakowaniu doszło do pomyłki
Batony proteinowe wycofane. Przy pakowaniu doszło do pomyłki (Getty Images)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.