Trwa ładowanie...

Jak przyjmować HCA?

Preparaty na bazie HCA coraz bardziej zyskują na popularności. Producenci obiecują, że suplementy zawierające w swoim składzie tę „cudowną substancję”, zapobiegną magazynowaniu tkanki tłuszczowej, zmniejszą odczuwalne łaknienie, czy zapobiegną efektowi jo-jo. Czy jednak po dokonaniu zakupu zawsze zapoznajemy się z ulotką dołączoną do preparatu i wiemy jak go stosować, by nie wyrządzić sobie krzywdy?

Przede wszystkim zawsze należy mieć na uwadze, iż podstawę naszych działań mających na celu redukcję masy ciała, powinny stanowić: uwzględniająca spożywanie różnorodnych pokarmów dieta niskokaloryczna (energetyczność powinna zostać ustalona indywidualnie, przy uwzględnieniu naszej obecnej masy ciała, trybu życia i zdrowia) a także regularne podejmowanie wysiłku fizycznego (w oparciu o nasze możliwości). Również producenci podkreślają zasadność włączenia preparatów wspomagających odchudzanie, dopiero po zastosowaniu się do dwóch powyższych zaleceń. Nikt nie obiecuje, że „kilogramy znikną same”.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czy dzięki tabletkom odchudzającym można schudnąć?"

spis treści

1. Popijania HCA wodą

Zanim zaczniesz odchudzanie
Zanim zaczniesz odchudzanie

Decyzja o odchudzaniu powinna być przemyślana. Zanim zdecydujesz się na dietę odchudzającą, zastanów

zobacz galerię

Generalnie zasadą jest, aby przyjmowane preparaty na odchudzanie (nie tylko leki, ale także suplementy diety) popijać wodą. Pozwoli to na uniknięcie ewentualnych niekorzystnych interakcji składników zawartych w tabletce z innymi składowymi np. soku owocowego. Zdecydowanie powinniśmy unikać jednoczesnego spożywania alkoholu. Popijanie preparatu zwykłą wodą niweluje także ryzyko gorszej przyswajalności substancji czynnej zawartej w preparacie.

Zaobserwowano, iż przyswajalność preparatów na bazie HCA jest większa, jeśli przyjmujemy je na tak zwany „pusty żołądek”. Warto więc zachować co najmniej 30 minutowy odstęp między połknięciem preparatu, a spożyciem posiłku.

2. Ulotka preparatu z kwasem HCA

Jeśli do tej pory nie wypracowaliśmy nawyku czytania ulotek dołączonych do suplementów, warto to zmienić. Nie każdy preparat jest dobry dla wszystkich. W niektórych przypadkach przed włączeniem suplementacji diety HCA, niezbędna jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem prowadzącym (np. w przypadku gdy przyjmujemy już jakieś leki, czy inne suplementy). Dowiemy się z niej także czy tabletki poza substancją czynną (wywołującą efekt w organizmie) nie zawierają jakichś substancji pomocniczych, na które może się okazać, iż jesteśmy uczuleni. Równie ważne jest prawidłowe dawkowanie. Aby uzyskać zamierzony efekt, niezbędne jest stosowanie się do zaleceń producenta preparatu. Pomijanie dawek może przyczynić się do słabszych efektów podejmowanej kuracji.

Mgr Katarzyna Mazowska
Jak przyjmować HCA?
Jak przyjmować HCA?
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.