Trwa ładowanie...

Naturalne oczyszczanie organizmu

Kilka lat temu organizacja WWF (World Wild Fund for Nature) wykonała badania krwi eurodeputowanym. We krwi odkryto około stu substancji toksycznych (polichlorowane bifenyle, pestycydy, flatany), z których część była zakazana od lat. Według innych, późniejszych badań WWF, substancje toksyczne są przenoszone z matki na dziecko w czasie ciąży przez pępowinę. Pytaniem nie jest zatem czy, ale do jakiego stopnia, nasz organizm jest zanieczyszczony i jak temu zaradzić.

Zobacz film: "Sól w diecie - ile można spożywać?"

Każdego roku wraz z pożywieniem spożywamy półtora kilograma substancji chemicznych, nie licząc tytoniu, leków i zanieczyszczenia powietrza. Rezultat: nasz organizm poświęca 50% energii na pozbywanie się zanieczyszczeń, co w konsekwencji prowadzi do spadku sił witalnych.

Co więcej, zanieczyszczenie organizmu powoduje tworzenie się wolnych rodników, które przyspieszają starzenie się organizmu. Co należy robić, aby oczyścić organizm z toksyn? Czy medycyna naturalna i terapie naturalne są w tym wypadku skuteczne? A może potrzeba jest radykalna dieta lub głodówka?

spis treści

1. Kuracje oczyszczające organizm

Kuracje oczyszczające nie są cudownymi środkami, jednak pozwalają na stopniowe usuwanie toksyn z organizmu, a przede wszystkim sprzyjają zmianie stylu życia. Terapie naturalne przewidują codzienne oczyszczanie skóry, pożywienie łatwo przyswajalne przez organizm oraz ćwiczenia oczyszczające.

Według osób leczących metodami naturalnymi, idealnym okresem na zastosowanie oczyszczających terapii naturalnych jest wiosna i jesień.

2. Medycyna naturalna a oczyszczanie organizmu

Według chińskiej medycyny naturalnej, wiosna jest okresem, w którym wątroba jest w najlepszej kondycji. Jej zdolności filtracji są w szczytowej formie. Jesienią natomiast duety: śledziona – trzustka (zapewniające oczyszczenie krwi i równowagę cukru we krwi) oraz jelito grube – płuca (tranzyt pokarmów i dotlenienie) pracują na pełnych obrotach.

Po zimie, podczas której organizm robi zapasy tłuszczów i węglowodanów, konieczne jest zastosowanie ogólnej kuracji oczyszczającej. Wiosną powraca słońce, które stymuluje wszystkie funkcje fizjologiczne i psychosomatyczne. Jest to najlepszy czas, żeby wesprzeć się na tej wzrastającej energii i dokonać samoleczenia przez oczyszczanie organizmu. Jednak zanim to nastąpi, dobrze jest sprawdzić stopień zanieczyszczenia organizmu.

3. Test zanieczyszczenia organizmu

W jaki sposób zbadać, czy organizm zawiera metale ciężkie lub nadmiar niektórych minerałów? Analizując włosy. Po oddaniu kilku włosów do analizy, otrzymujemy raport, wykazujący dokładną ilość substancji toksycznych znajdujących się w organizmie. Na tej podstawie można odpowiednio doradzić, jaka terapia naturalna lub dieta będzie najkorzystniejsza.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.