Trwa ładowanie...

Jak woda wpływa na sylwetkę? (WIDEO)

Zobacz film: "Jak woda wpływa na sylwetkę?"

-Czy woda pomaga wpłynąć na szczupłą sylwetkę?

-Również. Jak pijemy tą optymalną zdrową ilość wody.

-To ile jest tak optymalnie?

-Około półtora litra, u mężczyzn dwa litry. Panowie powinni pić trochę więcej. Pomaga nam to ograniczyć ilość spożycia energii o około 10 procent, więc średnio nawet do 250 kilokalorii mniej spożyjemy, niż gdybyśmy pili inne napoje. Około 200-250 kilokalorii, bez wysiłku, bez myślenia, bez liczenia, więc tym prostym sposobem już przekładamy tą zdrową dietę na taki bardziej korzystny bilans energetyczny.

Ale również na przykład jeśli pijemy do posiłku albo tuż po posiłku wodę to pomaga nam w wykorzystaniu energii z tłuszczu, czyli poprawia nam utlenianie tłuszczu, jak to kolokwialnie i krótko można powiedzieć. Więc pijąc także do posiłku, pomagamy sobie w spalać.

-Ale w trakcie posiłku? Bo są też takie teorię żeby nie nie pić w trakcie posiłku.

-Są takie teorię, ale ona nie za wiele mają z fizjologią wspólnego, bo to też jest składnik pokarmowy, który wchłania się bardzo szybko. Większość enzymów trawiennych również działa w środowisku wodnym, więc wręcz potrzebuje tej wody do prawidłowego trawienia pokarmów, które spożywamy. Więc to jest kolejny mit, który warto obalić.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.