Trwa ładowanie...

Jak wybrać dobrą herbatę? (WIDEO)

Zobacz film: "Jak wybrać dobrą herbatę?"

-Skąd się bierze herbata? Tylko nie mówcie, że ze sklepu.

-Z tego sklepu jak ona się już bierze to trochę cena nam o tym mówi i to jak wygląda, bo wiesz, nie musimy zawsze robić rytuału z parzeniem liściastej herbaty, bo to oczywiście jest zdrowsze i lepsze dla smaku. Teraz to torebki jak mają kształt piramidki to już jest bardzo dobrze, bo z tych badań naukowych wychodzi, że liść musi mieć miejsce na rozłożenie się.

Jak ta piramidka, ta paczuszka mu to daje to całe to dobro uzyskamy niemalże jak z normalnej herbaty sypanej. Więc nie kupujemy tych najgorszych torebek, nie kupujemy takiej herbaty, możemy jak sobie kupimy herbatę to ja rozrywam sobie tą torebkę, żeby obejrzeć jak wyglądają te listki. Jeśli to są naprawdę liście, jeśli one po zaparzeniu się rozwiną to znaczy, że dostaliśmy całkiem dobry gatunek herbaty ze zwykłego sklepu osiedlowego, ważne żeby to nie był to takie miał.

-Tak, okazuje się, że czasami te małe liście herbaty, które są zwinięte w małe kuleczki, a później to urasta do ogromnych liści na dnie szklanki, jeżeli parzymy po rosyjsku.

-Więc tak naprawdę troszkę o herbacie mówi nam jej cena, ale też bez przesady, kupujmy taką herbatę na jaką nas stać, najlepszą na jaką nas stać, taka jest rekomendacja tych naukowców, bo na pewno jakieś dobre działanie nawet ta zwykła herbata ze sklepu będzie miała. Teraz skąd ona się bierze no i ta cena trochę nam o tym mówi, jeżeli cały proces, jeżeli cały proces jest przeprowadzany ręcznie, jeżeli to jest tradycyjne i wymaga dużo czasu i dużo poświęcenia to na pewno ta cena będzie wyższa.

Te komercyjne herbaty, to ta cena właśnie bierze się stąd, że ten cały proces jest przyspieszony. No ma to później wpływ na jakość tego naparu, prawda. Więc zobaczmy czy tam są listki, czy to nie jest sam miał herbaciany, jeżeli są listki to jest w porządku.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.