Trwa ładowanie...

Kawa przedłuża życie. Sprawdź, ile filiżanek powinniśmy pić dla zdrowia (WIDEO)

Zobacz film: "Kawa przedłuża życie. Sprawdź, ile filiżanek powinniśmy pić dla zdrowia"

Kawę uwielbia wiele osób. Jest to idealny sposób na rozpoczęcie dnia dla milionów ludzi na całym świecie. Choć wokół kawy krąży wiele mitów, to doczekała się ona swojego święta. 29 września przypada Międzynarodowy Dzień Kawy.

Jej przeciwnicy twierdzą, że jest ona niezdrowa i powinno się z niej całkowicie zrezygnować. Jednak okazuje się, że nie jest to do końca prawdą. Obejrzyj materiał. Kawa wydłuża życie! Sprawdź, ile dziennie trzeba pić. Sensacyjne wyniki długoletnich badań hiszpańskich naukowców.

Jak się okazuje picie kawy jest zdrowe, a nawet wydłuża życie. Naukowcy prowadzili eksperyment przez osiemnaście lat. Przebadali w tym czasie blisko 20 tysięcy osób. Naukowcy monitorowali styl życia, sposób odżywiania się, ogólny stan zdrowia, jak również to, czy miały nałogi.

Naukowcy dowiedli, że regularne spożywanie kawy zmniejsza ryzyko przedwczesnego zgonu. W przypadku osób, które dziennie wypijały cztery filiżanki kawy, ryzyko przedwczesnej smierci było średnio o 64 procent niższe. Kawa nie wpływa negatywnie na organizm i nie warto rezygnować z picia tego napoju.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.