Trwa ładowanie...

Lidl Polska wycofuje kaszę gryczaną z przekroczoną normą glifosatu

Avatar placeholder
23.11.2019 15:32
Lidl Polska wycofuje kaszę gryczaną z przekroczoną normą glifosatu
Lidl Polska wycofuje kaszę gryczaną z przekroczoną normą glifosatu

Wycofujemy kaszę gryczaną – informuje Lidl Polska. To reakcja na raport opublikowany przez FoodRentgen i Fundację Konsumentów, z którego wynika, że produkt "Kuchnia Lidla Kasza gryczana 400 g" przekroczył dozwoloną normę rakotwórczego glifosatu. 40 proc. przebadanych kasz przekroczyło dozwolone normy glifosatu (zawartego w środku chwastobójczym Roundup) – informuje FoodRentgen i Fundacja Konsumentów. Przedstawiciele tych organizacji wybrali 10 kasz gryczanych różnych producentów i przebadali je w laboratorium pod względem zawartości wspomnianego wyżej rakotwórczego środka.

Cztery na 10 kasz znacznie przekroczyła normy dopuszczalne w Polsce. To: Kuchnia Lidla, Kasza gryczana, 400 g, Risana, Kasza gryczana, prażona 400 g, Janex, Kasza gryczana prażona, 1kg oraz Cenos, Kasza gryczana biała, 400 g. Więcej o badaniu znajdziecie tutaj!

Jak podaje Portal Spożywczy, reakcja Lidl Polska była natychmiastowa:

1. - Po otrzymaniu informacji na temat kaszy gryczanej natychmiast poprosiliśmy naszego dostawcę o przedstawienie jego stanowiska w tej sprawie. Ponadto wycofaliśmy partię wspomnianego produktu ze sprzedaży – mówi Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communication Lidl Polska.

– W Lidl Polska przywiązujemy dużą wagę do bezpieczeństwa żywności – zależy nam na tym, aby jakość oferowanych przez nas produktów była wysoka i adekwatna do oczekiwań klientów – podsumowała, dodając, że testy przeprowadzane przez akredytowane laboratorium na zlecenie Lidl Polska nie wykazały w kaszy gryczanej żadnych nieprawidłowości.

Zobacz film: "Tłuszcze mogą być zdrowe. Sprawdź jakie są najlepsze dla dziecka"

– Na bieżąco monitorujemy jakość naszych produktów na każdym etapie łańcucha dostaw – rocznie przeprowadzamy ponad 7 500 badań w niezależnych laboratoriach badawczych. Współpracujemy tylko z zaufanymi dostawcami, którzy spełniają nasze wymagania jakościowe – wymagamy certyfikatów jakościowych, takich jak IFS czy BRC – komentuje Aleksandra Robaszkiewicz.

Zobacz także: Rośliny modyfikowane genetycznie są bezpieczne

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze