Trwa ładowanie...

Lody popularnej firmy wycofane ze sprzedaży. GIS ostrzega

Główny Inspektor Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sklepów lodów z orzechowymi M&M'S. Decyzja jest podyktowana głównie zagrożeniem dla alergików, jakie może stanowić produkt. Na opakowaniach nie było informacji o alergenach.

Zobacz film: "Niebezpieczne dodatki do sałatki. Kuszące, lecz trujące"

spis treści

1. Nowe ostrzeżenie GIS. Lody orzechowe z M&M'S czasowo wycofane ze sprzedaży

Komunikaty o produktach, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia, są publikowane są przez GIS cyklicznie. Tym razem ostrzeżenie dotyczy dość popularnej marki lodów z orzechowymi M&M'S produkowanych przez firmę Mars Wrigley Confectionery.

Poniżej szczegóły dotyczące wycofywanych produktów:

Nazwa produktu: PEANUT M&M'S ICE CREAM 62 g Numery partii: - 028D2DOE01, - 028D3DOE01, - 028E1DOE01

Data minimalnej trwałości: 31.12.2021 r. Producent: Mars Wrigley Confectionery, Route de Severne, 67790 Steinbourg, Francja Dystrybutor: Mars Polska Sp. z o.o., Kożuszki Parcel 42, 96-500 Sochaczew

GIS wycofał z obrotu trzy partie lodów z M&M'S
GIS wycofał z obrotu trzy partie lodów z M&M'S (GIS)

2. Na opakowaniach nie było oznaczenia o alergenach

Okazało się, że na opakowaniach partii produktu nie było informacji w języku polskim dotyczącej obecnych w produkcie alergenów. W związku z tym GIS podjął decyzję o wycofaniu kilku partii produktu z obrotu.

GIS ostrzega osoby uczulone na soję, mleko, laktozę lub orzeszki ziemne, żeby nie sięgały po produkt wskazany w komunikacie. "Spożycie wskazanych poniżej partii przez osoby uczulone na którykolwiek z użytych składników alergennych może wywołać negatywne skutki zdrowotne" - czytamy w opublikowanym komunikacie.

Orzechy są jednym z najsilniejszych alergenów. Najczęściej i najbardziej uczulają orzeszki ziemne tzw. arachidowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.