Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Lek. Izabela Lenartowicz

Lokalne otłuszczenia – zmora, którą można pokonać

Lokalne otłuszczenia – zmora, którą można pokonać
Lokalne otłuszczenia – zmora, którą można pokonać (123rf)

Lokalne otłuszczenia, określane również otyłością miejscową, to nadmierne gromadzenie się tkanki tłuszczowej w określonych partiach ciała. Niestety, miejscowego otłuszczenia zwykle nie można zredukować przy pomocy tradycyjnych metod odchudzających, tj. ćwiczeń i prawidłowo zbilansowanej diety. Z pomocą przychodzi jednak medycyna estetyczna i zabieg przez nią oferowany, jaką jest lipoliza iniekcyjna.

1. Miejscowa otyłość – przyczyny powstawania

Przyczyna powstawania otyłości miejscowej, czyli nagromadzenia się tłuszczu tylko w określonych miejscach, wynika z odmiennej budowy tkanki tłuszczowej w różnych obszarach ciała. Lokalne otłuszczenia mogą pojawiać się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. I paradoksalnie jest to zwykle problem osób szczupłych, z prawidłową masą ciała.

2. Lokalne otłuszczenie – miejsca występowania

W przeciwieństwie do otyłości zwykłej, charakteryzującej się nadmiarem tkanki tłuszczowej w całym organizmie, otyłość miejscowa dotyczy tylko określonych partii na ciele.

Najczęściej lokalne otłuszczenia występują w okolicy:

Zobacz film: "Co się dzieje gdy zjadamy posiłek?"
  • podbródka,
  • karku,
  • pach,
  • ramion (w szczególności w okolicy tricepsu),
  • piersi,
  • brzucha,
  • bioder,
  • pośladków,
  • ud,
  • kolan.

Oprócz tego, wyróżnia się otyłość miejscową kobiecą – gynoidalną. Występuje ona u pań o figurze typu gruszka, której cechą charakterystyczną jest nadmiar tłuszczu w okolicy brzucha, bioder i ud. Z kolei u panów może wystąpić otyłość miejscowa androidalna, odznaczająca się nagromadzeniem komórek tłuszczowych przede wszystkim w okolicy brzucha.

3. Lipoliza iniekcyjna – skuteczny zabieg na miejscową otyłość

Jeśli zmagasz się z nadmiarem tkanki tłuszczowej w określonych partiach ciała, opornej na działanie tradycyjnych metod odchudzających – zabieg lipolizy iniekcyjnej jest właśnie dla Ciebie. To bezpieczna i nieinwazyjna metoda zabiegowa, której celem jest usuwanie tkanki tłuszczowej z wybranych miejsc na ciele.

Zabieg lipolizy iniekcyjnej polega na wstrzyknięciu do tkanki tłuszczowej dwóch substancji:

  • roztworu fosfatydylocholiny, będącej naturalnym preparatem pozyskiwanym z ziaren soi;
  • deoksycholatu, tj. soli żółciowej.

Powyższe preparaty niszczą komórki tłuszczowe. W konsekwencji dochodzi do lipodestrukcji – tłuszcz z komórek zostaje usunięty, a następnie wydalony z organizmu w naturalnych procesach metabolicznych. W miejsce uszkodzonych komórek tłuszczowych powstaje tkanka włóknista, dzięki której skóra ulega obkurczeniu.

Efekty lipolizy iniekcyjnej, w postaci utraty 2-4 centymetrów w miejscu wstrzyknięcia preparatów, można zaobserwować już po 3-4 tygodniach od zabiegu. U osób z niewielkim nagromadzeniem tkanki tłuszczowej zwykle konieczne jest wykonanie tylko 1-2 zabiegów, by osiągnąć oczekiwane rezultaty.

Osobom z grubszą tkanką tłuszczową rekomendujemy wykonanie serii 3-6 zabiegów w 3-6 tygodniowych odstępach czasu, by wymodelować i wyszczuplić sylwetkę. Choć trzeba podkreślić, że ostateczne efekty lipolizy iniekcyjnej uzależnione są od stylu życia pacjenta – jego aktywności fizycznej i sposobu odżywiania.

Zapomnij o problemie miejscowej otyłości i już dziś zdecyduj się na zabieg lipolizy iniekcyjnej, który pozwoli Ci się cieszyć wymodelowaną i wysmukloną sylwetką.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze