Trwa ładowanie...

Milla Clark ważyła 340 kg. Przeszła niesamowitą przemianę

Bohaterka programu “Historie wielkiej wagi”, emitowanego przez stację TLC, schudła 270 kg! 51-letnia Milla Clark ważyła 340 kg i nie mogła chodzić. Przez 3 lata była całkowcie przykuta do łóżka. Przeczytajcie, jak udało jej się osiągnąć wagę 70 kg i zobaczcie, jak dzisiaj wygląda.

Zobacz film: "Coraz więcej młodych choruje na raka. Winna otyłość"

1. Chorobliwa otyłość

Milla Clark odniosła największy sukces ze wszystkich uczestników show “Historie wielkiej wagi”. Jej metamorfoza wbija w fotel, ale droga, którą przeszła, była długa i trudna.

Milla Clark przez lata nie wstawała z łóżka
Milla Clark przez lata nie wstawała z łóżka (YouTube.com)

Proces odchudzania zajął ważącej 340 kg kobiecie 3 lata. Kiedy podjęła decyzję o tym, że musi zmienić swoje życie, była w fatalnej kondycji fizycznej i psychicznej.

Chorobliwa otyłość doprowadziła do tego, że nie mogła wstać. Cały czas leżała w łóżku. Nie robiła nic, poza jedzeniem i spaniem. Opiekowały się nią dzieci, które codziennie musiały ją myć i pielęgnować, bo sama nie była w stanie nic zrobić.

Duży wpływ na stan Milly miał ogromny obrzęk limfatyczny, zlokalizowany na nodze. “Guz” ważył ponad 40 kg i sprawiał, że kobieta nie mogła stanąć na nogi.

Milla w programie mówiła, że najbardziej upokarzające było to, że ciężar opieki nad nią spoczywał na dzieciach. Kobieta ma piątkę dzieci, z czego czwórka jest adoptowana.

2. Trudne odchudzanie

Milla Clark trafiła pod opiekę doktora Nowzaradana. Specjalista ustalił dla niej plan diety. Lekarz podjął się zadania usunięcia obrzęku limfatycznego. Był jednak warunek - aby doszło do operacji, 51-latka musiała schudnąć.

Milla Clark waży teraz 70 kg
Milla Clark waży teraz 70 kg (YouTube.com)

Milla wzięła się w garść i zrzuciła 45 kg. Dr Nowzaradan usunął obrzęk, a kiedy kobieta mogła już stanąć na nogi, przeszła operację bariatryczną (zmniejszenie żołądka). Konieczne były również zabiegi usunięcia nadmiaru skóry.

Po 3 latach walki o zdrowie, Milla osiągnęła upragnioną wagę - 70 kg. Teraz w końcu może spędzać czas z dziećmi i cieszyć się nowym życiem.

Zobacz inne metamorfozy

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.