Trwa ładowanie...

Muszynianka

Woda jest niezbędnym składnikiem naszego życia. Abyśmy mogli żyć i żeby nasz organizm funkcjonował prawidłowo musimy przyjmować przynajmniej 2 l płynów dziennie. Muszynianka jest naturalną wysokozmineralizowaną wodą mineralną wydobywana w Muszynie.

Zobacz film: "Co się stanie, jeśli będziesz pić wodę z cytryną przez dwa tygodnie?"

spis treści

1. Charakterystyka Muszynianki

Muszynianka jest wodą mineralną. Wyróżniamy wody wysokozmineralizowane, średniozmineralizowane, niskozmineralizowane. Muszynianka jest wodą wysokozmineralziowaną. Firma Muszynianka wypuszcza dwa rodzaje wód: Muszynianka oraz Muszynianka PLUS.

Zarówno Muszynianka jak i Muszynianka PLUS występuje w dwóch rodzajach: Muszynianka niskonasycona CO2 i Muszynianka średnionasycona CO2.

Woda Muszynianka występuje w 1,5l butelkach, natomiast Muszynianka PLUS jest dostępna zarówno w 1,5l butelkach jak i w butelkach 0,6l.

Cena wody Muszynianka to ok. 2 zł za 1,5l butelkę.

2. Skład mineralny Muszynianki

Najważniejsze składniki mineralne wody Muszynianka to aniony (wodorowęglanowy (zawartość 1477 mg/l), siarczanowy (zawartość 26 mg/l) oraz chlorkowy (zawartość 8,9 mg/l)) oraz kationy (wapniowy (zawartość 220 mg/l), magnezowy (zawartość 131,7mg/l), sodowy (zawartość 59 mg/l) oraz potasowy (zawartość 6,5 mg/l)).

Woda do picia. Czym kierować się przy wyborze?
Woda do picia. Czym kierować się przy wyborze? [5 zdjęć]

"W pracy, na spacerze, treningu, szkole zawsze miej przy sobie wodę do picia”- niemal codziennie słyszymy...

zobacz galerię

Ogólna zawartość rozpuszczalnych składników w wodzie Muszynianka wynosi 1954,36 mg/l. Woda Muszynianka jest poddawana procesom odżelazienia.

3. Poziom magnezu w Muszyniance

Muszynianka zawiera różne składniki mineralne, które są niezbędne do funkcjonowania organizmu. Wysoki poziom magnezu w Muszyniance jest charakterystyczny dla tej wody. Magnez bierze udział w wielu procesach biochemicznych. Jego pozom wpływa na funkcjonowanie układu immulogicznego oraz nerwowo-mięśniowego.

Muszynianka jest bogata w wapń, który jest budulcem kości i zębów. Wapń wpływa też na pobudliwość nerwowo-mieśniową oraz na prawidłową krzepliwość krwi. Poprawia przemianę materii i pomaga utrzymać prawidłową pracę serca. Wapń zawarty w Muszyniance wpływa zapobiegawczo nowotworom i osteoporozie. Duże zapotrzebowanie na wapń wykazują dziewczęta w czasie dojrzewania oraz kobiety w czasie menopauzy.

Wodorowęglany zawarte w wodzie Muszynianka wpływają pozytywnie na osoby chore na cukrzycę i nadkwasotę. Potas zawarty w Muszyniance obniża ciśnienie krwi, łagodzi objawy alergii, a także wspomaga pracę serca.

4. Wpływ na zdrowie Muszynianki

Dietetycy polecają spożywanie wody mineralnej średniozmineralizowanej. Woda źródlana wypłukuje z organizmu minerały. Natomiast picie wody wysokozmineralizowanej w dużych ilościach, przez dłuższy czas nie jest zalecane, ponieważ może to doprowadzić do obciążenia nerek.

Wodę wysokozmineralziowaną można pić podczas treningu lub zaraz po nim. Na co dzień można spożywać wodę średniozmineralziowaną.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.