Trwa ładowanie...

Napoje

Napoje są równie ważnym elementem naszej diety, co pokarmy stałe. Wiele osób dużo uwagi poświęca zdrowemu żywieniu oraz produktom żywnościowym, ich jakości i ilości, w jakiej są spożywane. Często jednak zapomina się o napojach. Niekiedy zdarza się, że przez picie wysokokalorycznych napojów, takich jak cola, oranżady, kolorowe napoje gazowane i napoje energetyczne, niweczy się wysiłek włożony w proces odchudzania, gdyż lekceważy się wartość kaloryczną płynów. Z drugiej strony, wielu z nas nie zwraca uwagi na ilość wypijanych płynów, przez co zwykle zbyt mało ich dostarczamy organizmowi, czego efektem może być odwodnienie organizmu.

Zobacz film: "Żywność light pod lupą dietetyka"


Zdrowe napoje (prezentacja edukacyjna)
Zdrowe napoje (prezentacja edukacyjna) [11 zdjęć]

Zanim to wypijesz Uwielbiasz pochłaniać litry kawy każdego dnia? A może wypijasz spore ilości lekkich...

zobacz galerię

Warto pamiętać, że nasze ciało w większości składa się z wody, dlatego też napoje są podstawą niezbędną do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dla człowieka najważniejszym napojem jest woda. Powinniśmy ją pić w dużych ilościach, najlepiej mineralną. Dzięki niej przyspieszamy trawienie, oczyszczamy organizm z toksyn, dostarczamy mu ważnych mikroelementów, zapewniamy prawidłowe funkcjonowanie wszystkich narządów i układów oraz poprawiamy wygląd skóry. Należy przy tym zwracać uwagę na to, jaką wodę pijemy. Różne wody mineralne mają różną zawartość mikroelementów, dlatego też może się zdarzyć, że kupimy wodę, której skład nie różni się zbytnio od tej, która płynie w naszych kranach. Trzeba więc pamiętać, aby czytać etykiety na butelkach. Oprócz wody często pijemy również kawę, herbatę, różnego rodzaju napoje słodzone, soki owocowe, mleko, a także alkohol. Niektóre z tych napojów korzystnie wpływają na organizm (mleko, soki i herbata, w szczególności zielona), ale pozostałe lepiej pić rzadko.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.