Trwa ładowanie...

Naturalne spalacze tłuszczu – źródła, działanie, najlepsze produkty

Avatar placeholder
19.04.2021 17:18
Naturalne spalacze tłuszczu – źródła, działanie, najlepsze produkty
Naturalne spalacze tłuszczu – źródła, działanie, najlepsze produkty

W sklepach można znaleźć bardzo dużo produktów, które mają pomóc nam spalić tłuszcz. Producenci spalaczy tłuszczu gwarantują nam szybkie efekty. Ceny spalaczy tłuszczu sięgają jednak często nawet kilkuset złotych, co dla wielu osób jest ceną zbyt wysoką. Jakość spalaczy tłuszczu nie zawsze ma związek z ceną, dlatego należy pamiętać, że można sięgać również po naturalne spalacze tłuszczu.

spis treści

1. Naturalne spalacze tłuszczu

Niektóre z dostępnych w sklepach spalaczy tłuszczu zawiera naturalne składniki, które można znaleźć w naturalnych produktach. Naturalne spalacze tłuszczu można bowiem znaleźć również w tradycyjnych produktach, które znajdziemy w kuchni. Jednak ich ważną cechą jest ich niska kaloryczność.

Najskuteczniejsze naturalne spalacze tłuszczu znajdziemy więc w owocach i warzywach, które będą bogate w błonnik, witaminę C i składniki mineralne.

Zobacz film: "Tłuszcze mogą być zdrowe. Sprawdź jakie są najlepsze dla dziecka"

Rola błonnika jest kluczowa, bo to on w naturalny sposób pomaga w trawieniu, oczyszcza organizm i wspomaga odchudzanie. Witamina C w naturalnych spalaczach tłuszczu wspomaga nasz organizm w szybszym trawieniu tłuszczu i stymulacji produkcji L-karnityny.

Kawa jest łatwo dostępnym naturalnym spalaczem tkanki tłuszczowej
Kawa jest łatwo dostępnym naturalnym spalaczem tkanki tłuszczowej (123rf)

2. Jak działają spalacze tłuszczu?

Naturalne spalacze tłuszczu sprawiają, że z naszego organizmu uwalnia się ciepło. Doprowadzają również do przyspieszenia spalania tkanki tłuszczowej. Wpływają one na metabolizm, który jest kluczowy dla odpowiedniej pracy naszego organizmu. Ponadto pomogą nam utrzymać tempo metabolizmu w późniejszym wieku, gdy w naszym organizmie gromadzi się coraz więcej tłuszczu.

Przekąski, które spalają tłuszcz
Przekąski, które spalają tłuszcz [9 zdjęć]

Nie ma posiłków, które dosłownie spalają tłuszcz w momencie, gdy je jesz. Natomiast mądry dobór składników

zobacz galerię

Chcąc schudnąć, warto wzbogacić naszą dietę o naturalne spalacze tłuszczu. Naturalne spalacze tłuszczu poprawią pracę układu pokarmowego i metabolizm. Aby zachować szczupłą sylwetkę i zdrowie wystarczy wprowadzić na stałe pewne naturalne spalacze tłuszczu do naszej diety. Dzięki temu zachowamy zdrowie i dobre samopoczucie.

3. Najlepsze produkty spalające tłuszcz

Do sześciu najpopularniejszych naturalnych spalaczy tłuszczu należą:

PYTANIA I ODPOWIEDZI LEKARZY NA TEN TEMAT

Zobacz odpowiedzi na pytania osób, które miały do czynienia z tym problemem:

Wszystkie odpowiedzi lekarzy

  1. Kawa – jej najważniejszym składnikiem jest kofeina. Ten naturalny spalacz tłuszczu ma działanie pobudzające. Pobudza ona metabolizm oraz pomaga nam opanować apetyt. Pamiętajmy więc, że wypijając kawę przed treningiem, sprawimy, że dzięki temu naturalnemu spalaczowi tłuszczu spalimy w czasie treningu więcej kalorii i będziemy bardziej zmotywowani do podjęcia aktywności fizycznej. Pamiętajmy jednak, że najlepiej pić kawę czarną bez cukru.
  1. Pieprz cayenne – w przypadku tego naturalnego spalacza tłuszczu substancją aktywną jest kapsaicyna. Ten składnik często pojawia się w spalaczach tłuszczu, ponieważ powoduje wzrost termogenezy i zdolności do spalania tłuszczu. Gdy chcemy stracić parę kilogramów, można dodawać nawet 1 łyżeczkę tego naturalnego spalacza tłuszczu w ciągu dnia.
  1. Ocet jabłkowy – ten naturalny spalacz tłuszczu sam w sobie nie spala tłuszczu, ale spożyty przed obfitym tłustym posiłkiem sprawi, że nie wchłoniemy tyle tłuszczu co normalnie. Taki naturalny spalacz tłuszczu powinien być jednak stosowany ostrożnie, czyli ok. 1 łyżka z sałatką w ciągu dnia.
  1. Cynamon – pomaga ustabilizować poziom insuliny, która odpowiada za metabolizm węglowodanów. Ten naturalny spalacz tłuszczu pomoże nam zapanować nad chęcią podjadania słodyczy i napadami głodu.
  1. Zielona herbata – hamuje apetyt, poprawia metabolizm i zwiększa termogenezę. Ponadto ten naturalny spalacz tłuszczu hamuje wchłanianie tłuszczu z posiłków. Co ważne herbata zielona jest bezpieczna i można ją pić praktycznie bez ograniczeń.
  1. Kurkuma – ostatni z najpopularniejszych naturalnych spalaczy tłuszczu. Kurkuma wspomaga metabolizm tłuszczu, ogranicza tempo jego składowania w komórkach wątroby, a także, choć niewielkie, ma działanie termogeniczne. Zawartość substancji hamujących wytwarzanie stanu zapalnego sprawia również, że ten naturalny spalacz tłuszczu pomoże nam się zregenerować po wysiłku fizycznym. Należy spożywać ok. 1 łyżeczki dziennie.
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze