Trwa ładowanie...

Niedobre wiadomości dla kawoszy (WIDEO)

Zobacz film: "Niedobre wiadomości dla kawoszy"

Istnieje duża grupa ludzi, która nie wyobraża sobie poranka bez kawy. Niektórzy nie wyobrażają sobie również funkcjonowania w ciągu dnia bez kolejnych kilku filiżanek tego napoju. Kawa jest niezwykle popularna na całym świecie, więc trudno się dziwić, że stała się obiektem zainteresowania ekonomistów.

Eksperci mają jednak złe wiadomości dla osób kochających kawę. Niestety ceny tego napoju pójdą w górę. Związane jest to między innymi z sytuacją w Azji. Starbucks poinformował o otwarciu setek nowych kawiarni w Chinach, spożycie kawy wzrasta między innymi w Chinach i Indiach, a zbiory w Brazylii były dobre, przez to w kolejnym roku mogą być znacznie słabsze. Oznacza to, że ceny kawy mogą znacznie pójść w górę.

Korzyści z picia kawy jest wiele, napój ma zarówno zwolenników jak i przeciwników. Wiele osób nie wyobraża sobie jednak dnia bez kawy, a działanie kawy polegające między innymi na pobudzeniu organizmu to jedna z głównych przyczyn jej spożywania. Wygląda na to, że trzeba się więc przygotować na rosnące ceny.

Kawa to zresztą nie jedyny produkt, którego ceny w najbliższym czasie prawdopodobnie pójdą w górę. Prognozy nie są zbyt optymistyczne i wiele wskazuje na to, że wkrótce przyjdzie nam zacisnąć pasa. Ceny jakich produktów wzrosną w najbliższym czasie? Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.