Owoc granatu wspomaga pracę jelit. Jest polecany przy chorobie Leśniowskiego-Crohna (WIDEO)
Owoc granatu nie jest w Polsce zbyt popularny, ale warto to zmienić. Owoc granatu bogaty jest w polifenole, przeciwutleniacze, które hamują procesy starzenia w komórkach i chronią je przed działaniem wolnych rodników.
Substancje zawarte w owocu granatu poprawiają i regulują przepływ krwi, a także przyczyniają się do obniżenia poziomu złego cholesterolu we krwi.
Owoce granatu działają również wspomagająco na pracę układu pokarmowego. Jego szczególne właściwości będą cenne dla osób cierpiących na nieswoiste zapalenie jelit.
Termin ten obejmuje grupę różnych chorób autoimmunologicznych, które objawiają się częstymi i przewlekłymi biegunkami. Do chorób zapalnych jelit zaliczamy m.in. wrzodziejące zapalenie jelita grubego i chorobę Leśniowskiego-Crohna.
Przyczyna powstawania tych chorób nie jest poznana, wiadomo jednak, że duże znaczenie w powstawaniu stanów zapalnych mają zaburzenia funkcjonowania układu immunologicznego, czynniki środowiskowe oraz genetyczne.
Nieswoiste zapalenie jelit najczęściej dotyka osoby w wieku 20-40 lat. Choroba bardzo utrudnia, a okresami wręcz uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie.
Naukowcy odkryli ciekawą zależność między spożywaniem owocu granatu a nieswoistym zapaleniem jelit. Zobacz WIDEO i dowiedz się więcej.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl