Trwa ładowanie...

Działanie pasów wyszczuplających

Pasy wyszczuplające to urządzenia mechaniczne nakładane na talię. W reklamach słyszymy, że ich wibracje pobudzają mięśnie brzucha do pracy, spalają tkankę tłuszczową a nawet wspomagają zrzucanie wagi. Wydaje się, że to idealny sposób na odchudzanie. Warto jednak przyjrzeć się zasadom działania takiego pasa zanim zdecydujesz się na jego zakup.

spis treści

1. Właściwości pasów wyszczuplających

Dzięki wibracjom lub elektrodom pasy wyszczuplające rzeczywiście działają na mięśnie: napinają je i rozluźniają. Działa to podobnie jak przysiady czy rozciąganie. Dzięki temu mięśnie brzucha stają się mocniejsze i twardsze. Zmieni się wygląd brzucha, ale raczej nie ilość tłuszczu wokół talii.

Zobacz film: "Błędy w dietach odchudzających"

Pas wyszczuplający nie spali za ciebie tłuszczu na brzuchu, może ci jednak pomóc w wyrobieniu "rzeźby". Mięśnie brzucha będą bardziej napięte i dzięki temu talia będzie wyglądała po prostu lepiej.

PYTANIA I ODPOWIEDZI LEKARZY NA TEN TEMAT

Zobacz odpowiedzi na pytania osób, które miały do czynienia z tym problemem:

Wszystkie odpowiedzi lekarzy

2. Efekty stosowania pasów wyszczuplających

Większość pasów powinno się zakładać na 15-30 minut dziennie. Zakładanie pasa wyszczuplającego na dłużej niż jest w instrukcji nie przyspiesza całego procesu.

Zazwyczaj reklama mówi, że na efekty trzeba czekać kilka tygodni. Niestety, w większości przypadków potrzeba raczej kilku miesięcy. Ciągle pamiętamy, że efekty to napięcie mięśni i ich wyrobienie, a nie spalanie nadmiaru tkanki tłuszczowej!

Akcesoria wspomagające odchudzanie (prezentacja edukacyjna)
Akcesoria wspomagające odchudzanie (prezentacja edukacyjna) [8 zdjęć]

Jest wiele narzędzi wspomagających nasze odchudzanie. Większość ludzi poddaje się w walce z nadprogramowymi

zobacz galerię

3. Rodzaje pasów wyszczuplających

Pasy wyszczuplające mogą mieć różne odmiany i działanie, oto kilka możliwości:

  • Pasy wibrujące ze zmienną szybkością, które pobudzają mięśnie brzucha.
  • Pasy zwiększające pocenie podczas ćwiczeń, co wpływa na obniżenie wagi.
  • Pasy z dodatkowym "ogrzewaniem", które jeszcze bardziej zwiększają pocenie.
  • Pasy zakładane do ćwiczeń, usztywniające kręgosłup aby go nie przeciążać.

Pas wyszczuplający może dodatkowo mieć dołączony plan ćwiczeń i diety, chociaż niektóre mają wyszczuplać bez dodatkowej "pomocy" z twojej strony.

Jeśli decydujesz się na zakup pasa wyszczuplającego, dobierz go do twoich celów. Jeśli chcesz korzystać z niego w trakcie ćwiczeń, wybierz model do tego przeznaczony. Jeśli chcesz tylko nosić pas bez ćwiczenia, rozejrzyj się za specjalnymi modelami tego typu.

Dowiedz się dokładnie o gwarancjach i zwrotach w przypadku, jeśli nie będziesz zadowolona z jego działania. Bardzo niewiele osób otrzymuje takie rezultaty, na jakie liczyła, szczególnie jeśli nie próbowały dodatkowo "pomóc" pasowi w drodze ku płaskiemu brzuchowi.

Zobacz także

4. Zalety pasa wyszczuplającego

Bardzo często kupno pasa wyszczuplającego działa jako mobilizacja do regularnego ćwiczenia i rozpoczęcia odchudzania "na poważnie". Wtedy, jako dodatek do zdrowej diety i aktywności fizycznej - przynosi zamierzone efekty. Jeśli już ćwiczysz regularnie, pas wyszczuplający może pomóc ci szybciej osiągnąć wygląd wysportowanego, płaskiego brzucha o jakim marzysz.

Pamiętaj, zawsze stosuj się do zaleceń zawartych na ulotce czy opakowaniu. Pasy wyszczuplające zawierające dodatkowe "ogrzewanie" może spowodować poparzenia na skórze jeśli nie używamy ich zgodnie z przeznaczeniem.

Nie ma sposobu na odchudzanie zupełnie niewymagającego wysiłku. Taki pas wyszczuplający może rzeczywiście pomóc w wyrobieniu mięśni, ale nie zrobi nic za ciebie!

Działanie pasów wyszczuplających
Działanie pasów wyszczuplających
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.