Trwa ładowanie...

Działanie pasów wyszczuplających

Pasy wyszczuplające to urządzenia mechaniczne nakładane na talię. W reklamach słyszymy, że ich wibracje pobudzają mięśnie brzucha do pracy, spalają tkankę tłuszczową a nawet wspomagają zrzucanie wagi. Wydaje się, że to idealny sposób na odchudzanie. Warto jednak przyjrzeć się zasadom działania takiego pasa zanim zdecydujesz się na jego zakup.

Zobacz film: "Błędy w dietach odchudzających"

spis treści

1. Właściwości pasów wyszczuplających

Dzięki wibracjom lub elektrodom pasy wyszczuplające rzeczywiście działają na mięśnie: napinają je i rozluźniają. Działa to podobnie jak przysiady czy rozciąganie. Dzięki temu mięśnie brzucha stają się mocniejsze i twardsze. Zmieni się wygląd brzucha, ale raczej nie ilość tłuszczu wokół talii.

Pas wyszczuplający nie spali za ciebie tłuszczu na brzuchu, może ci jednak pomóc w wyrobieniu "rzeźby". Mięśnie brzucha będą bardziej napięte i dzięki temu talia będzie wyglądała po prostu lepiej.

PYTANIA I ODPOWIEDZI LEKARZY NA TEN TEMAT

Zobacz odpowiedzi na pytania osób, które miały do czynienia z tym problemem:

Wszystkie odpowiedzi lekarzy

2. Efekty stosowania pasów wyszczuplających

Większość pasów powinno się zakładać na 15-30 minut dziennie. Zakładanie pasa wyszczuplającego na dłużej niż jest w instrukcji nie przyspiesza całego procesu.

Zazwyczaj reklama mówi, że na efekty trzeba czekać kilka tygodni. Niestety, w większości przypadków potrzeba raczej kilku miesięcy. Ciągle pamiętamy, że efekty to napięcie mięśni i ich wyrobienie, a nie spalanie nadmiaru tkanki tłuszczowej! [content id="4fbcf6adb3417a4755001026" title="Akcesoria wspomagające odchudzanie (prezentacja edukacyjna)"]

3. Rodzaje pasów wyszczuplających

Pasy wyszczuplające mogą mieć różne odmiany i działanie, oto kilka możliwości:

  • Pasy wibrujące ze zmienną szybkością, które pobudzają mięśnie brzucha.
  • Pasy zwiększające pocenie podczas ćwiczeń, co wpływa na obniżenie wagi.
  • Pasy z dodatkowym "ogrzewaniem", które jeszcze bardziej zwiększają pocenie.
  • Pasy zakładane do ćwiczeń, usztywniające kręgosłup aby go nie przeciążać.

Pas wyszczuplający może dodatkowo mieć dołączony plan ćwiczeń i diety, chociaż niektóre mają wyszczuplać bez dodatkowej "pomocy" z twojej strony.

Jeśli decydujesz się na zakup pasa wyszczuplającego, dobierz go do twoich celów. Jeśli chcesz korzystać z niego w trakcie ćwiczeń, wybierz model do tego przeznaczony. Jeśli chcesz tylko nosić pas bez ćwiczenia, rozejrzyj się za specjalnymi modelami tego typu.

Dowiedz się dokładnie o gwarancjach i zwrotach w przypadku, jeśli nie będziesz zadowolona z jego działania. Bardzo niewiele osób otrzymuje takie rezultaty, na jakie liczyła, szczególnie jeśli nie próbowały dodatkowo "pomóc" pasowi w drodze ku płaskiemu brzuchowi.

Zobacz także

4. Zalety pasa wyszczuplającego

Bardzo często kupno pasa wyszczuplającego działa jako mobilizacja do regularnego ćwiczenia i rozpoczęcia odchudzania "na poważnie". Wtedy, jako dodatek do zdrowej diety i aktywności fizycznej - przynosi zamierzone efekty. Jeśli już ćwiczysz regularnie, pas wyszczuplający może pomóc ci szybciej osiągnąć wygląd wysportowanego, płaskiego brzucha o jakim marzysz.

Pamiętaj, zawsze stosuj się do zaleceń zawartych na ulotce czy opakowaniu. Pasy wyszczuplające zawierające dodatkowe "ogrzewanie" może spowodować poparzenia na skórze jeśli nie używamy ich zgodnie z przeznaczeniem.

Nie ma sposobu na odchudzanie zupełnie niewymagającego wysiłku. Taki pas wyszczuplający może rzeczywiście pomóc w wyrobieniu mięśni, ale nie zrobi nic za ciebie!

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.