Trwa ładowanie...

Picie coli może zwiększać ryzyko raka (WIDEO)

Zobacz film: "Picie coli może zwiększać ryzyko raka"

Nie jest tajemnicą, że regularne picie słodkich napojów gazowanych prowadzić może do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Może przyczynić się do rozwoju otyłości i cukrzycy.

Najnowsze badania naukowe specjalistów z Australii przyniosły kolejne dowody, że picie coli i innych napojów gazowanych, może być bardzo groźne. Czego dokładnie dowiedział się zespół badawczy? Picie coli może zwiększać ryzyko raka.

Najnowsze badania naukowe dały kolejne dowody na to, że picie słodkich napojów gazowanych jest niebezpieczne dla zdrowia. Przeprowadzili je specjaliści z Uniwersytetu w Melbourne i ośrodka badawczego "Cancer Council Victoria".

Dowiedzieli się, że osoby regularnie spożywające napoje gazowane, mają większe ryzyko zachorowania na raka niż osoby niepijące. Naukowcy przeanalizowali historię choroby aż 35 tysięcy Australijczyków, którzy mieli między innymi raka trzustki, nerek, pęcherza żółciowego.

To, co łączyło te wszystkie osoby, to silne zamiłowanie do coli i innych napojów gazowanych. Wśród nich dużą liczbą stanowili młodzi ludzie oraz osoby niestosujące używek. Naukowcy uważają, że przyczyną nowotworów u tych osób najprawdopodobniej było regularne spożywanie napojów gazowanych.

Badania pokazały również, że dietetyczna cola nie przyczynia się do rozwoju raka w takim stopniu jak tradycyjna. Specjaliści uważają, że wynika to z różnic w składzie oraz przede wszystkim braku dużej ilości cukru w dietetycznej wersji napoju.

Dietetyczna cola nadal jednak w dużym stopniu przyczynia się do rozwoju otyłości. Otyłość z kolei to prosta droga do rozwoju nowotworów, cukrzycy, miażdżycy i innych chorób metabolicznych.

Przygotowaliśmy dla ciebie inne ciekawe wideo na temat wpływu produktów spożywczych na zdrowie:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.