7 z 8Pierogi z mięsem "Proste Historie"
- Co prawda produkt ten zawiera 70 proc. mięsa, niemniej pozostałe składniki pozostawiają wiele do życzenia - zauważa Magdalena Dorko – Wojciechowska. - Soja należy do produktów najbardziej modyfikowanych genetycznie. W dodatku "ciasto pierogowe" brzmi bardzo enigmatycznie, gdyż konsument nie wie, czym ono jest tak naprawdę i co wchodzi w jego skład.
Soja dodawana jest jako wypełniacz, jest tania i wydajna. Może szkodzić zwłaszcza mężczyznom, gdyż zawiera dużo fitohormonów blokujących produkcję testosteronu. Efektem mogą być problemy z libido, potencją, a nawet wzrost gruczołów piersiowych. Fitohormony podejrzewa się również o kancerogenne działanie. Z kolei zawarte w soi tioglikozydy utrudniają przyswajanie jodu oraz hamują produkcję hormonów tarczycy. Zbyt dużo soi w diecie skutkuje powstaniem wola. Soja może też powodować alergie.
Skład: ciasto pierogowe, mąka pszenna, woda, olej rzepakowy, sól. Nadzienie: mięso wieprzowe (49 proc.), mięso wołowe (21 proc.), odtłuszczona mąka sojowa, tłuszcz wieprzowy, cebula, włoszczyzna (marchew, pietruszka, seler, por), przyprawy, błonnik pszenny, cebula smażona (cebula, olej palmowy, mąka pszenna, sól), sól. Mogą zawierać mleko i gorczycę. Wartość energetyczna produktu 272 kcal, tłuszcz 12,9 g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 2,6 g, węglowodany 28,5 g, w tym cukry 1,3 g, białko 9,3 g, sól 0,7 g.
W tych pierogach jest wyjątkowo dużo tłuszczu, który odkłada się w organizmie w postaci tkanki tłuszczowej, podnosi poziom cholesterolu, prowadzi do nadwagi i otyłości. Trawienie tłuszczu obciąża wątrobę i może prowadzić do niestrawności.
Zobacz też: Boczek równie rakotwórczy, co papierosy. WHO nie pozostawia wątpliwości
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl