Trwa ładowanie...

Poznaj zdrowe chwasty (WIDEO)

Zobacz film: "Zdrowe chwasty"

Robiąc sezonowe porządki w przydomowych ogródkach, wyrywamy wszystkie chwasty i zazwyczaj wyrzucamy. Warto jednak zwrócić uwagę na rośliny, które można znaleźć wśród trawy, ponieważ mogą one mieć wartościowe właściwości. Obejrzyj materiał i sprawdź których chwastów nie trzeba się od razu pozbywać. Dowiedz się w jaki sposób wykorzystać zerwane rośliny, by wykorzystać ich naturalną moc.

Niektóre chwasty można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Będą mieć pozytywne działanie na stan zdrowia i samopoczucie. Warto poznać portulakę pospolitą i jej wpływ na zdrowie. Warte uwagi jest też najstarsze polskie ziele bluszczyk kardybanek oraz glistnik jaskółcze ziele. Skrzyp polny był uważany za chwast i można go łatwo pomylić. Ma wspaniały wpływ na włosy i paznokcie. Jest wykorzystywany do produkcji kosmetyków i tabletek na wzmocnienie kondycji włosów, skóry i paznokci. Równie wartościowa jest lebioda, barszcz sosnowskiego oraz moringa zielona.

Obejrzyj wideo i dowiedz się jakie właściwości ma cynaryna. Jaki wpływ mają polne kwiaty dla naszego zdrowia? Jak wyglądają chwasty, które możesz jeść? Co należy wiedzieć o właściwościach i zastosowaniu wrotyczu? W jaki sposób przetworzyć zerwane chwasty, by miały drogocenny wpływ na stan zdrowia i samopoczucie? Jak wyglądają rośliny, które należy wyrzucić i nie mają żadnych zdrowotnych właściwości?

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.