Trwa ładowanie...

Prawda o suplementach diety

Apteki oferują nam szeroką gamę suplementów diety, spośród których trudno jest wybrać to, co naprawdę może nam się przydać. Ważne, aby nasza decyzja była przemyślana, a wtedy preparat może przynieść nam wiele korzyści.

Zobacz film: "Jak ograniczyć węglowodany w diecie?"

spis treści

1. Czym są suplementy diety?

Istotne, aby nie traktować suplementów jak leków. Nie są one skierowane na wyleczenie danej choroby lub dolegliwości. Celem suplementów jest uzupełnienie diety o brakujące witaminy i minerały. Stosowanie ich wraz z bogatą i zróżnicowaną dietą chroni przed niedoborami składników ważnych dla naszego organizmu. Specjalne zestawienia składników mają na celu wspomaganie odchudzania, wzmacnianie włosów, skóry i paznokci, opóźnianie objawów starzenia i poprawianie krążenia. Należy jednak pamiętać, że suplementacja nie zastąpi zdrowej diety, a jedynie ją ubogaca.

2. Komu są potrzebne suplementy?

Suplementy diety dają pewność, że nasz organizm otrzymuje taką ilość witamin i minerałów, jakiej potrzebuje. Trudno jest to kontrolować na co dzień, gdyż wymaga to skrupulatności i wiedzy jakie składniki i w jakiej ilości dostarczają spożywane produkty. Co więcej, styl życia większości z nas nie sprzyja zdrowemu odżywianiu. Mimo dobrych chęci i świadomości znaczenia zdrowej diety, często zmuszeni jesteśmy jeść byle co w pośpiechu, a to nie wpływa korzystnie na nasz organizm. Ważne jest jednak, aby suplementy dobrane były odpowiednio do naszych potrzeb.

3. Ważne pierwiastki w suplementach diety

Różne zestawy oferują różne składniki przeznaczone do rozmaitych celów. Jednakże stres, pośpiech i szybkie tempo życia szczególnie nie sprzyjają prawidłowemu funkcjonowaniu serca i układu krążenia, dla których najważniejszą rolę odgrywa magnez, wapń i potas. Z tego względu warto wybierać suplementy mające te pierwiastki w swoim składzie.

4. Jak wybrać suplementy?

Wybierając dla siebie preparat należy kierować się takimi czynnikami, jak wiek, płeć, uwarunkowania środowiskowe i potrzeby indywidualne. Decyzję pomoże nam podjąć lekarz, farmaceuta bądź dietetyk.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.