Trwa ładowanie...

Suplement diety Zincuprin

Zincuprin jest preparatem chroniącym przed niedoborem cynku oraz miedzi – dwóch istotnych biopierwiastków. Preparat Zincuprin jest zalecany w stanach niedoboru miedzi i cynku. Poleca się go osobom, które zmagają się z trądzikiem, łojotokiem, łamliwością, rozdwajaniem i wypadaniem włosów, trudno gojącymi się ranami, opryszczką i spadkiem odporności. Suplement diety Zincuprin jest dostępny w opakowaniach po 60 tabletek.

Zobacz film: "Cała prawda o multiwitaminach"

spis treści

1. Jak działa Zincuprin?

Jedna tabletka preparatu Zincuprin zawiera 38 mg glukonianu cynku (5,3 mg Zn) oraz 2,13 mg glukonianu miedzi (300 µg Cu). Jony cynku i miedzi znajdujące się w suplemencie diety Zincuprin występują w dobrze przyswajalnej przez organizm postaci. Cynk to pierwiastek, który ma wpływ na ponad 300 procesów metabolicznych. Uczestniczy on w produkcji testosteronu, przyspiesza proces gojenia ran i pobudza układ immunologiczny. Cynk i miedź biorą udział w procesie regeneracji komórek włosów, skóry oraz paznokci.

Dzieci w przedziale wiekowym 4-11 lat powinny przyjmować jedną tabletkę dziennie, a młodzież powyżej 12 roku życia oraz osoby dorosłe – 3 tabletki dziennie. Zincuprin należy przyjmować przed posiłkiem. Przekraczanie zalecanej dawki preparatu jest niewskazane.

Przeciwwskazania do stosowania suplementu ZincuprinProdukt nie może być w żadnym wypadku stosowany przez osoby z niewydolnością nerek lub chorobą Wilsona (jest to zaburzenie przemian metabolicznych miedzi).
Środki ostrożności, pozostałe uwagiPreparat Zincuprin nie jest substytutem zbilansowanej diety i nie należy stosować go w przypadku zdiagnozowanej nadwrażliwości na któryś z jego składników.
Ciąża i karmienie piersiąPreparat nie powinien być stosowany w czasie karmienia piersią lub w ciąży bez wcześniejszego uzgodnienia z lekarzem.

2. Ostrzeżenie dla pacjentów

Pamiętaj, że przed rozpoczęciem stosowania leku należy zapoznać się z ulotką znajdującą się w opakowaniu. Jest to dobre źródło informacji dotyczących wskazań, przeciwwskazań, działań niepożądanych oraz dawkowania danego produktu leczniczego. W razie niejasności, skonsultuj się z farmaceutą lub lekarzem. Informacje znajdujące się na stronie abcZdrowie nie służą konsultacji i nie mają na celu zastąpienia kontaktu pacjenta z lekarzem.

Przedstawiony opis produktu ma jedynie służyć celom informacyjnym. Nie stosuj leków na własną rękę, nie ma bowiem pewności, że dany specyfik będzie skuteczny, bezpieczny i właściwie dobrany do Twoich potrzeb. Zawsze przed rozpoczęciem kuracji skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Zwróć się do nich również w razie wątpliwości lub niezrozumienia informacji na temat leku.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.