Trwa ładowanie...

Wady i zalety kawy (WIDEO)

Zobacz film: "Wady i zalety kawy"

Kawa dla wielu jest jak narkotyk. Według wielu osób można ją pić o każdej porze dnia. Ma wiele właściwości zdrowotnych, jednak pita w nadmiarze może nam zaskoczyć. Obejrzyj materiał i dowiedz się, jakie są wady i zalety kawy.

Kawa jest jednym z najpopularniejszych napojów na świecie. Nic więc dziwnego, że wiele osób nie wyobraża sobie poranka bez "małej czarnej". Bardzo często słyszy się o negatywnym wpływie na organizm. Nie jest to mit, ponieważ kawa rzeczywiście w wielu aspektach działa na nas niekorzystnie.

Do przykładów negatywnego działania kawy na organizm można zaliczyć choćby fakt, że jest to substancja uzależniająca. Oprócz tego, napój powoduje przebarwienia zębów oraz wypłukiwanie magnezu. Kawa może negatywnie wpływać na układ pokarmowy, przyspieszać skurcze jelit oraz powodować nadmierne wydzielanie się kwasów w żołądku. W większych ilościach może doprowadzić nawet do takich skutków jak rozdrażnienie czy rozkojarzenie.

Nie znaczy to jednak, że picie kawy ma tylko negatywne skutki. Zawarte w niej polifenole wykazują silne działanie antyoksydacyjne. oznacza to, że picie kawy pozwoli nam dłużej zachować młodość. Antyoksydanty chronią również nasz organizm przed takimi chorobami jak miażdżyca, zawał serca czy udar mózgu. Co ciekawe, badania wykazały, że osoby pijące kawę rzadziej chorują na depresję. Można więc powiedzieć, że poprawia ona również humor.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat pozytywnego i negatywnego wpływu kawy na nasz organizm, zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.