Trwa ładowanie...

Zastąp napój gazowany wodą. A potem obserwuj jak zmienia się twoje ciało

 Monika Suszek
29.11.2018 08:42
Napoje gazowane rocznie dostarczają nam ponad 20 kg.
Napoje gazowane rocznie dostarczają nam ponad 20 kg. (Napoje gazowane nie mają wartości odżywczych (123rf).)

O tym, że napoje gazowane są szkodliwe wiadomo nie od dziś. Zawierają substancje barwiące, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie. Wszyscy wiemy, że oprócz chemicznych dodatków prym w składzie wiedzie cukier. W jaki sposób jego ilość wpływa na naszą sylwetkę i zdrowie? I co się stanie, gdy napój gazowany zastąpimy wodą lub mlekiem?

1. Napoje gazowane - słodkie uzależnienie

Napoje gazowane nie zawierają substancji odżywczych, za to mają w sobie wiele sztucznych substancji barwiących i słodzących.Dowiedziono, że wypijając codziennie 0.5 l napoju gazowanego rocznie dostarczamy do organizmu 23,5 kg czystego cukru.

Zbędne kilogramy możemy zrzucić na siłowni. Istnieje jednak łatwiejszy sposób na zmniejszenie swojej wagi. Napój gazowany zastąp wodą. Eksperci twierdzą, że zamieniając małą butelkę popularnego napoju gazowanego na wodę zrzucimy nawet 7 kg w ciągu roku. To ważna informacja, zwłaszcza że problem nadwagi i otyłości jest realnym zagrożeniem zdrowotnym.

Sprawdź koniecznie:

Czy będąc w ciąży mogę pić napoje gazowane?

Zobacz film: "Napoje - prawdziwa bomba kaloryczna"

2. Zdrowa alternatywa

By lepiej zobrazować problem słodkiego niebezpieczeństwa, naukowcy postanowili zbadać wpływ różnych zamienników na naszą wagę. Najlepiej w rankingu prezentuje się woda. Zamieniając napój gazowany na wodę rocznie możesz stracić nawet 7 kg. Dzięki mrożonej herbacie z cytryną i miodem zgubisz ponad 4 kg, a mleku - 2 kg. Zastąpienie gazowanych napojów naturalnym sokiem pomarańczowym pomoże pozbyć się 1.5 kg.

Naukowcy zwrócili również uwagę na to, że słodkie napoje przyczyniają się do rozwoju takich chorób jak: cukrzyca, choroby serca, nerek, wątroby oraz zwiększają ryzyko próchnicy. Warto o tym pamiętać.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.