Trwa ładowanie...

110-latek zachwyca formą. Zdradził, co pije codziennie

 Paula Jakubasik
09.05.2024 17:51
110-latek zachwyca formą. Zdradził sekrety długowieczności
110-latek zachwyca formą. Zdradził sekrety długowieczności (Instagram)

Marzeniem wielu z nas jest długie życie w dobrym zdrowiu i pełnej sprawności. Jednak samo osiągnięcie wieku stu lat jest imponujące, a co dopiero przekroczenie 110. Pewien starszy człowiek stanowi przykład długowiecznego i wciąż aktywnego życia. Jaki jest jego sekret?

spis treści

1. Ma 110 lat i wciąż jeździ samochodem

Vincent Dransfield urodził się w 1914 roku i od 1945 roku mieszka w Little Falls w stanie New Jersey. Pomimo swojego wieku, jest niezależny i świetnie radzi sobie z codziennymi obowiązkami.

Wnuki odwiedzają go raz w tygodniu z zakupami, a bliscy dzwonią co drugi dzień, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku. Portal "Today" informuje, że 110-latek codziennie kupuje sobie kawę w pobliskim sklepie, ale największym zaskoczeniem może być fakt, że nadal prowadzi samochód.

Zobacz film: "Sól w diecie - ile można spożywać?"

- Jeździ całkiem dobrze, lepiej niż niektóre inne osoby, jakie znam - przyznała wnuczka Erica Lista w rozmowie z portalem Today.

Senior zapytany o swoje samopoczucie, żartuje, że jest gotowy do założenia rękawic bokserskich i wejścia na ring.

2. Sekrety długowieczności

Sam fakt osiągnięcia wieku 110 lat budzi zdumienie, Vincent podkreśla, że był obdarzony ogromnym szczęściem w życiu. Przeżył z żoną 54 wspólne lata, doczekał się jednego dziecka, trójki wnuków i siedmiorga prawnuków. Przez ponad 80 lat był członkiem ochotniczej straży pożarnej, a nawet tymczasowo pełnił funkcję komendanta jednostki.

Vincent ujawnił 6 sekretów swojej długowieczności. Przyznał, że ogromne znaczenie ma pasja i wykonywanie pracy, którą się kocha. Przez 60 lat pracował jako kierownik sprzedaży części samochodowych.

Vincent w wieku 15 lat rozpoczął pracę na rodzinnym gospodarstwie. Spożywał wówczas duże ilości mleka i żywności ekologicznej, co według niego było kluczowe dla zachowania zdrowia. Do dzisiaj codziennie wypija szklankę mleka.

Kolejnym sekretem jest zachowanie aktywności fizycznej. Od 21. roku życia uczestniczył w akcjach przeciwpożarowych i przez 40 lat reagował na każde wezwanie alarmowe.

Ciekawostką jest to, że 110-latek spożywa to, na co ma ochotę. Czasem lubi zjeść burgera, potrawy włoskie czy mleczną czekoladę. Unika jednak alkoholu, z wyjątkiem lampki czerwonego wina.

Codziennie delektuje się ulubioną kawą, lubi również sałatki i często wybiera się na obiad do pobliskiej restauracji. Uważa, że istotne jest czerpanie przyjemności z jedzenia.

Szóstą wskazówką superstulatka jest pozytywne podejście do życia i otaczającego świata. Twierdzi, że miłość do ludzi przyczyniła się do jego długiego życia.

Paula Jakubasik, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze