Trwa ładowanie...

Bakterie kałowe w produktach McDonald's, KFC i Burger King

Program BBC Watchdog dokonał wstrząsającego odkrycia. Orzeźwiające produkty, które w trakcie upałów kupujesz w McDonald's, KFC i Burger King zawierają niechciany przez nikogo dodatek. Okazało się, że w lodach i napojach znanych fast-foodowych sieciówek znaleziono bakterie kałowe.

Zobacz film: "Co się dzieje gdy zjadamy posiłek?"

Brytyjski program postanowił przetestować 10 próbek lodów i napojów z najpopularniejszych fast-foodów. Wyniki badań były wstrząsające: w 7 próbkach z KFC, 6 z Burger King i 3 z McDonald's znaleziono groźne dla zdrowia bakterie kałowe. Najwięcej znajdowało się w wodzie pitnej podawanej klientom oraz w lodzie dodawanym do napojów gazowanych.

Zobacz także:

Odkrycie BBC Watchdog sprowokowało komentarz sieciówek, które stwierdziły, że utrzymanie higieny jest jednym z ważniejszych priorytetów w funkcjonowaniu ich firm. Brytyjski KFC od razu podjął decyzję o wyłączeniu z placówek maszyn do lodu oraz wzmocnieniu procedur dotyczących zdrowia i higieny wszystkich pracowników.

8 zaskakujących skutków ubocznych, które powoduje fast food
8 zaskakujących skutków ubocznych, które powoduje fast food [8 zdjęć]

Niemal każdy z nas zna smak produktów typu fast food. Jest on charakterystyczny, bardzo słony i nie

zobacz galerię

Incydent związany z obecnością bakterii kałowych w produktach popularnych fast-foodów nie jest jednorazowy. Wcześniej takie bakterie znaleziono w brytyjskich kawiarniach sieci Starbucks, Costa i Caffe Nero.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.