Trwa ładowanie...

Cena Ksylitolu – czym dokładnie jest, znaczenie dla dzieci

Ksylitol stanowi coraz częstszą alternatywę dla cukru białego i trzcinowego. Warto wiedzieć, że cukier biały to jeden z najbardziej szkodliwych składników dodawanych do naszej żywności. Ksylitol cena to wspaniały zamiennik stworzony z całkowicie naturalnego produktu roślinnego. Ksylitol cena ma wygląd i smak cukru, jednak w żaden sposób nie podnosi poziomu cukru we krwi.

Zobacz film: "Fakty i mity o zamiennikach cukru"

spis treści

1. Czym dokładnie jest brzozowy cukier?

Ksylitol cena nie jest wygórowana. Warto wiedzieć, że ksylitol charakteryzuje się niskim indeksem glikemicznym. Ponadto ksylitol cena nie zawiera fruktozy, która dodawana jest do większości produktów spożywczych. Fruktoza jest tańsza od cukru białego, ale może powodować wiele chorób, do których zaliczymy między innymi otyłość, choroby reumatoidalne, schorzenia stawów, wahania hormonalne, skoki wagi ciała, a także obniża jakość procesów myślenia. Negatywne oddziaływanie fruktozy wywołuje martwicę tkanek oraz zaburzenia w zakresie metabolizmu.

Warto podkreślić, iż ksylitol cena nie posiada w swym składzie fruktozy. Mało tego – ksylitol cena może sprzyjać utracie wagi. Zawiera on aż 40 procent mniej kalorii niż cukier biały. Ksylitol cena polecany jest osobom chorującym na cukrzycę. Z jakich powodów? Otóż ksylitol cena znacznie zmniejsza gromadzenie się tkanki tłuszczowej w obrębie jamy brzusznej. Ksylitol cena oddziałuje pozytywnie na stan jamy ustnej. Badania pokazują, iż posiada właściwości zdrowotne i zapobiega próchnicy zębów. W jamie ustnej występują różne typy bakterii odpowiedzialnych za narost płytki nazębnej. To właśnie ta płytka nazębna prowadzi do powstania próchnicy.

Cena ksylitolu jest uzależniona od wielkości opakowania i oczywiście producenta
Cena ksylitolu jest uzależniona od wielkości opakowania i oczywiście producenta (123RF)

Ksylitol cena działa dobroczynnie również na dziąsła, które chroni od procesów zapalnych. W jaki sposób ksylitol cena osiąga taki efekt? Bakterie nie trawią ksylitolu, lecz pochłaniają go. Kiedy bakterie pochłoną ksylitol, nie są już w stanie pożywić się glukozą. Ten proces prowadzi do przerwania mechanizmu wytwarzania nowych bakterii. Metabolizm cukru w szkodliwych bakteriach jest zablokowany, a bakterie zaczynają umierać.

PYTANIA I ODPOWIEDZI LEKARZY NA TEN TEMAT

Wszystkie odpowiedzi lekarzy

Ponadto ksylitol cena pomaga lepiej wchłaniać wapń z przewodu pokarmowego. Zyskuje na tym kondycja zębów. Omawiany produkt zwiększa także produkcję śliny, która zawiera cenny wapń oraz fosforany. Wapń i fosforany znane są z tego, że pomagają w remineralizacji zębów.

2. Ile kosztuje ksylitol?

Ksylitol cena polecany jest również dzieciom. Ksylitol znacznie zmniejsza ryzyko zapalenia ucha. Dzieje się tak, ponieważ ksylitol cena skutecznie walczy z drożdżami. Zachodzi tu podobny mechanizm, jak opisany powyżej. Mianowicie ksylitol cena usuwa pożywkę, jaką preferują bakterie. Taka pożywka stwarza możliwości do namnażania się szkodliwych patogenów.

Czym można zastąpić biały cukier?
Czym można zastąpić biały cukier? [6 zdjęć]

Pod tajemniczą nazwą kryje się cukier pozyskiwany z brzozy. Stosowanie go zamiast tradycyjnego cukru

zobacz galerię

Coraz częściej możemy spotkać się z gumami do żucia z zawartością ksylitolu. Żucie gum z ksylitolem zmniejsza zdolność drożdży do przyczepiania się do powierzchni ciała. Należy nadmienić, iż ksylitol charakteryzuje się jeszcze jedną ważną właściwością. Mianowicie zwiększa produkcję kolagenu – ważnego składnika stanowiącego budulec tkanek łącznych.

Cena Ksylitolu – czym dokładnie jest, znaczenie dla dzieci
Cena Ksylitolu – czym dokładnie jest, znaczenie dla dzieci
Produkty o podobnej zawartości kalorii w 100 g

Brak produktów w wybranej kategorii.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.