Trwa ładowanie...

Czym różni się detoks od głodówki? (WIDEO)

Avatar placeholder
07.03.2019 13:46

-Kiedy człowiek nie je, a potrzebuje skądś czerpać energię do życia, przejdzie na odżywianie endogenne, czyli zaczyna trawić, spalać, żywić się wszystkimi obcymi ciałami, śmieciami w naszym organizmie. I w ten sposób organizm zaczyna się czyścić.

Przeciętny człowiek nosi około 5-6, czasami 7 kilogramów złogów, toksyn. To jest potężny bagaż obciążający organizm, powodujący później właśnie różne tak zwane choroby cywilizacyjne, ponieważ organizm nie jest w stanie sobie już poradzić ze śmietnikiem, który w sobie nosimy z powodu tego, co jemy, jaką wodę pijemy, albo przeważnie nie pijemy wody tylko to są jakieś inne płyny, za duże ilości kawy, niepełnowartościowe jedzenie, produkty spożywczopodobne.

Więc ilość tych odpadów, z którymi organizm sobie nie radzi zaczyna zaklejać po prostu wszystkie systemy. W ten sposób powstają różne dziwne właśnie nowe choroby o nowych, dziwnych nazwach, z którymi organizm sobie nie radzi, a jest bardzo prosta przyczyna. Przede wszystkim żeby nie dopuścić do tego to właśnie na bieżąco regularnie się czyścić.

Tak jak pani wspomniała - w każdej kulturze na świecie, ja przejchałam naprawdę pół świata, w różnych plemionach byłam i wszyscy robią przynajmniej raz w roku jeszcze głodówkę prawdziwą, czyli nic nie jedzą.

-Jak długo trzeba to robić? Ile dni? Dzień wystarczy?

-Jeden dzień. Bo to też zależy od motywacji i siły psychicznej osoby, która się decyduje na coś takiego. Jeżeli ktoś nie ma odwagi, dzień w tygodniu niejedzenia jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

-Ale pijemy wtedy. Tylko takie dłuższe głodówki nie mogą być wykonywane samodzielnie w domu, znaczy mogą pod pewnymi warunkami, bo temu musi towarzyszyć pewien sposób postępowania. Jaki?

-Przy detoksach, które ja przeprowadzam, mamy bardzo bogaty program, ponieważ, tak jak mówiłam oczyszczamy się nie tylko na poziomie fizycznym, czyli to nie jest tylko niejedzenie, tylko my mamy również pracę z emocjami, które też są przyczyną różnych dolegliwości i z podświadomością, w której też są wzorce, które prowokują różne dolegliwości.

Więc praca na tych trzech poziomach, bardzo intensywna przez cały dzień. I dlatego potem efekty są albo długotrwałe albo wręcz całkowicie znikają niekóre dolegliwości. A przede wszystkim poprawia się samopoczucie.

-A to jest rodzaj takiej psychoterapii także?

-Też.

-A ja jeszcze zapytam o taki aspekt higieniczny, że tak powiem. Czyli na przykład lewatywy. Czy są konieczne podczas takiej detoksykacji?

-Są konieczne, ponieważ my stosujemy zioła, które dziesięciokrotnie przyspieszają oczyszczanie. Mi zależy na tym, ja lubię efekty spektakularne - ostro, ale skutecznie i szybko. Więc przez ten tydzień czyścimy się tak, jak po sześćdziesięciu dniach niejedzenia.

-Ja byłam kilkakrotnie na takich postach i rzeczywiście to, co widać od razu to lepsza cera, natychmiast, poprawa stanu włosów, paznokci oraz to, o czym pani mówiła, czyli szczuplenie, uspokojenie też organizmu, prawda?

-Tak. Po takiej głodówce procesy różne i systemy regulują się. Także jeżeli ktoś cierpi na nadwagę z jakiegoś powodu to przyczyna zaczyna być pomału usuwana. I taka osoba wraca do swojej naturalnej wagi. jeżeli ktoś jeszcze cierpi na niedowagę, również systemy zaczynają się regulować i wraca do swojej naturalnej wagi.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze