Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: mgr inż. Katarzyna Krupińska

Dieta oczyszczająca organizm

Avatar placeholder
18.06.2019 13:13
Dieta oczyszczająca organizm
Dieta oczyszczająca organizm (123RF)

Dieta oczyszczająca poprawia nastrój, dodaje energii i przywraca blask skórze. Zmniejsza uczucie ciężkości i ospałości. Na jesienne chandry wprost idealna. W czasie stosowania diety oczyszczającej należy zrezygnować ze spożywania ciężkostrawnych produktów i żywności przetworzonej. Jeśli twój mocz lub pot będą miały nieprzyjemny, intensywny zapach, nie przejmuj się. Jest to skutek wydalania z organizmu szkodliwych substancji. Po kuracji oczyszczającej poczujesz się lekko i świeżo. Pozbędziesz się worków pod oczami i obrzęków.

spis treści

1. Najważniejsze produkty w diecie oczyszczającej

W diecie oczyszczającej podstawę menu stanowią:

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Jak często przeprowadzać dietę oczyszczającą?"

Stosując dietę oczyszczającą, należy spożywać regularnie pięć posiłków dziennie, tzn. pożywne śniadanie, obiad na ciepło, lekką kolację i dwie przekąski na drugie śniadanie i na podwieczorek. Podczas oczyszczania organizmu z toksyn dostarczasz organizmowi dziennie od 1000 do 1200 kcal. Nie musisz więc martwić się, że będzie dokuczał ci głód lub że poczujesz się osłabiona.

Przy naturalnym oczyszczaniu organizmu należy pamiętać o codziennej porcji płynów. Oprócz napojów uwzględnionych w jadłospisie, każdego dnia trzeba wypijać od 1,5 do 2 litrów niegazowanej wody mineralnej. Możesz wspomagać swoje odchudzanie i oczyszczanie organizmu naparami ziołowymi lub specjalnymi preparatami dostępnymi w aptece.

2. Oczyszczanie organizmu ziołami

Działanie oczyszczające mają następujące zioła:

  • brzoza biała;
  • łopian większy;
  • wiązówka błotna;
  • powidlnik indyjski;
  • koper włoski;
  • fiołek trójbarwny;
  • mniszek lekarski;
  • karczoch zwyczajny;
  • morszczyn.

Świetne uzupełnienie dietetycznego detoksu stanowią nie tylko napary z ziół, ale także seanse w saunie – przynajmniej dwa razy w tygodniu. Oczywiście, pod warunkiem, że nie cierpisz na choroby układu krążenia.

3. Efekty naturalnego oczyszczanie organizmu

Koktajl z grejpfruta
Koktajl z grejpfruta

Grejfprut to źródło witamin i składników mineralnych, które wspomagają gospodarkę wodną naszego organizmu,

zobacz galerię

Pierwsze efekty stosowania diety oczyszczającej są zauważalne już w pierwszych dniach kuracji. Często należą do nich: obłożony język, wzmożona potliwość i nieprzyjemny zapach moczu. Są to objawy wydalania toksyn z organizmu. Uczucie lekkości i przypływ sił witalnych następuje około czwartego dnia oczyszczania organizmu z toksyn. Po tygodniu widać jeszcze więcej korzyści ze stosowania diety oczyszczającej. Praca przewodu pokarmowego zostaje uregulowana. Jeśli miałaś zaparcia, problem ten powinien zniknąć. Poprawie ulega też stan skóry – cera staje się jaśniejsza i gładsza. Przyjemnym efektem ubocznym naturalnego oczyszczania organizmu z toksyn jest utrata wagi.

4. Przykładowy jadłospis diety oczyszczającej

Śniadanie (299 kcal)

Musli z owocami i jogurtem, filiżanka zielonej herbaty.

Drugie śniadanie (130 kcal)

Kromka pieczywa pełnoziarnistego z miodem, szklanka soku grejpfrutowego.

Obiad (419 kcal)

Ryż z warzywami, szklanka soku pomidorowego.

Podwieczorek (125 kcal)

Koktajl truskawkowy.

Kolacja (234 kcal)

Sałatka z kuskusem, szklanka herbaty z aronii.

Następny artykuł: Dieta oczyszczająca owocowa
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze