Trwa ładowanie...

Dlaczego warto jeść jaja w całości (WIDEO)

Zobacz film: "Dlaczego warto jeść jaja w całości?"

Jedząc jajka oddzielasz białko od żółtka? Robisz błąd. Żółtko jaja przez wiele lat oskarżane było o wysoką zawartość cholesterolu. Opinia ta była na tyle przekonująca, że wiele osób zrezygnowało z jego jedzenia.

Tylko jajo jedzone w całości pozwala na pełne wykorzystanie jego wartości odżywczych. Jakich? Jedząc jajka oddzielasz białko od żółtka? Robisz błąd.

Tylko jajo jedzone w całości pozwala na pełne wykorzystanie jego wartości odżywczych. Żółtko jaja przez wiele lat oskarżane było o wysoką zawartość cholesterolu.

Opinia ta była na tyle przekonująca, że wiele osób zrezygnowało z tego jedzenia. Tymczasem żółtko jest też źródłem witamin A, B, D, E, K. Zawiera także służące do produkcji hemoglobiny żelazo oraz selen i cholinę.

Obecne są w nim także enzymy, które pomagają wchłonąć substancje z białka. Okazuje się, że spożywanie całych jaj ma dużo więcej zalet niż sądzono.

Pismo "America Journal of Clinical Nutrition" sugeruje, że jedzenie jajek w całości pozwala zmaksymalizować ich wartości odżywcze. Żółtko zawiera proteiny, których nie ma białko.

Z kolei w białku znajdują się substancje, które zwiększają zdolność organizmu do wykorzystania owych protein w mięśniach. Jedząc więc tylko białko, tracimy nie tylko szansę na poprawę parametrów krwi, ale także na rozbudowę mięśni.

Żółtka jajek są też skarbnicą biotyny. Substancja współdziała z aminokwasami aktywnymi w mięśniach. Ma duże znaczenie dla zaopatrywania nerwów w energię. Jak jeść jajka? Najlepiej w postaci gotowanej. Wtedy są lekkostrawne.

Te wideo na temat żywności cieszą się popularnością:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.