Trwa ładowanie...

GIS: Wycofanie partii serów. Powodem groźna bakteria wywołująca listeriozę

Główny Inspektor Sanitarny wydał oświadczenie dotyczące wycofania niektórych partii serów firmy Cahills Farm Cheeses. Powodem jest możliwość skażenia produktów groźnym patogenem – Lysteria monocytogenes.

Zobacz film: "Listerioza – objawy i leczenie"

spis treści

1. Wycofanie partii serów

GIS został poinformowany poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o wycofaniu przez firmę Cahills Farm Cheeses kilku partii serów.

Powodem jest możliwość skażenia wyrobów przez bakterię Lysteria monocytogenes, która wywołuje listeriozę, chorobę groźną zwłaszcza dla osób z osłabioną odpornością, noworodków i małych dzieci oraz ciężarnych.

Jak informuje GIS: "Producent niezwłocznie po otrzymaniu informacji o wykryciu obecności Lysteria monocytogenes w jednej partii sera postanowił o wycofaniu również innych, powiązanych partii. Wszyscy odbiorcy zostali poinformowani o konieczności wycofania przedmiotowych partii ww. produktów".

W przypadku spożycia któregoś z wymienionych w komunikacie produktu GIS zaleca kontakt z lekarzem.

2. Szczegóły dotyczące produktów

Producent: Cahills Farm Cheeses, Cork Road, Newcastle West, County Limerick, Ireland, IE1811EC

Numery partii: od 21109 do 21141 włącznie

Terminy przydatności do spożycia: od 24.08.2021 do 12.11.2021

Nazwy produktów, które mogą być skażone bakterią Lysteria monocytogenes: Irish cheddar with Irish Porter, Original Irish Whiskey, Red Wine, Original Irish Cream Liqueur, Wild Blueberries & Vodka.

Komunikat GIS dotyczy wszystkich dostępnych serów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.