Trwa ładowanie...

GIS wycofuje popularne kiełbaski. Wykryto w nich mieszaninę wody i płynu chłodzącego

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie, w którym poinformował o wycofaniu kiełbasek marki Bratmaxe (5 sztuk, 313 g). Powód? Gorzki smak związany z możliwym kontaktem produktu z mieszaniną wody i płynu chłodzącego w wyniku awarii w zakładzie produkcyjnym.

Zobacz film: "Co się dzieje gdy zjadamy posiłek?"

spis treści

1. GIS wycofuje kiełbaski

Główny Inspektor Sanitarny poinformował o wycofaniu partii kiełbasek marki Bratmaxe 5 sztuk, 313 g ze względu na możliwe zmiany organoleptyczne produktu (gorzki smak) związane z możliwym kontaktem powierzchni kiełbasek z czynnikiem chłodzącym, w wyniku awarii w zakładzie produkcyjnym.

"Brak jest dostępnych danych pozwalających na ocenę, czy ze spożyciem przedmiotowego produktu wiąże się ryzyko dla zdrowia konsumentów" - czytamy na stronie Inspektoratu.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej zapewniają, że monitorują proces wycofywania prowadzony przez dystrybutora i zalecają konsumentom, aby nie spożywali opisywanego produktu - wadliwą partię najlepiej wyrzucić lub zwrócić do sklepu.

Szczegóły dotyczące wycofywanych produktów:

Nazwa produktu: Kiełbaski Bratmaxe 5 sztuk, 313 g

Data minimalnej trwałości: 07.07.2021

Producent: Meica Ammerländische Fleischwarenfabrik Fritz Meinen GmbH & Co. KG 26181 Edewecht

Dystrybutor w Polsce: Auchan POLSKA Sp. z o.o. ul. Puławska 46, 05-500 Piaseczno

⚠ Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności: Wycofanie kiełbasek Marki Bratmaxe 5 sztuk, 313 g, Ze wzgledu na zmiany ... p> Opublikowany przez Główny Inspektorat Sanitarny & nbsp ; Wtorek, 11 Maja 2021 blockquote> div> **Masz newsa, zdjęcie lub filmik?** Prześlij nam przez [dziejesie.wp.pl](https://dziejesie.wp.pl/) [multicontent title="Zobacz także:" content-id="60768efd9efadb722c041633|59c9649ffd9edf23548b4570|5ff7242f1aaa1b5d320c4a37" content-title=" Koronawirus. Budezonid - lek na astmę skuteczny w walce z COVID-19. "Jest tani i dostępny"|Ibuprofen i paracetamol. Jakie mają działanie na dzieci? (WIDEO)|"Liczba chętnych do szczepienia rośnie" - twierdzi dr Wojciech Konieczny (WIDEO)"]

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.