Trwa ładowanie...

GIS wycofuje produkt "Rizi Olej z ryżu"

Główny Inspektor Sanitarny ostrzega: konsumenci, którzy kupili produkt "Rizi Olej z ryżu" o numerze partii RBHSSC11A, nie powinni go spożywać. Produkt zostanie wycofany z obrotu. Przyczyną jest przekroczenie dopuszczalnego poziomu estrów glicydowych. To nie pierwsza taka sytuacja.

Zobacz film: "Tłuszcze mogą być zdrowe. Sprawdź jakie są najlepsze dla dziecka"

1. Wycofany olej z ryżu

Popularny olej z ryżu znika z półek sklepowych. GIS informuje o tym fakcie w ramach ostrzeżenia publicznego.

Jak czytamy w oświadczeniu GIS: "Na podstawie badań przeprowadzonych przez władze Niemiec stwierdzono przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu estrów glicydowych (2,37 ± 0,67 mg/kg) oraz wysoki poziom oleju mineralnego (w tym węglowodorów aromatycznych (MOAH): 25,0 ± 7,5 mg/kg i węglowodorów nasyconych (MOSH): 59,5 ± 17,8 mg/kg) w partii oleju z ryżu objętej komunikatem. Na podstawie tych wyników badań władze Niemiec uznały tę partię oleju za produkt niebezpieczny".

Szczegóły dotyczące wycofanego oleju z ryżu:

  • Wycofany produkt to – Rizi Olej z ryżu, 500 ml;
  • Importerem jest – Heuschen & Schrouff Oriental Foods Trading;
  • Kraj pochodzenia – Tajlandia;
  • Numer partii – RBHSSC11A;
  • Data minimalnej trwałości – 11.03.2021.

Główny Inspektor Sanitarny ostrzega, że osoby, które kupiły "Rizi Olej z ryżu" o wskazanym numerze partii, nie powinny go spożywać. Państwowa Inspekcja Sanitarna będzie nadzorować proces wycofywania produktu na terenie Polski.

To nie pierwsza sytuacja, kiedy badania wykazują przekroczenie dopuszczalnego poziomu estrów glicydowych w oleju. Dlatego warto śledzić komunikaty GIS, by nie spożyć wadliwego produktu.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.