Trwa ładowanie...

Koktajl grejpfrutowy

Avatar placeholder
07.04.2023 11:22
Koktajl grejpfrutowy
Koktajl grejpfrutowy

Agar to substancja żelująca uznawana jako bezpieczny dodatek do żywności. Często zastępuje się nią żelatynę, głównie ze względu na jej właściwości bezsmakowe i bezpieczniejszy skład chemiczny. Agar często wykorzystuje się w produkcji ptasiego mleczka, dżemów czy galaretek.

Wartość odżywcza 1 porcji:
Kalorie46,11 kcal
Białka0,8 g
Węglowodany11,7 g
Tłuszcze0,09 g
Błonnik1,59 g

Składniki:

  • 1 kg świeżych grejpfrutów,
  • 2 g substancji żelującej agar-agar,
  • 1 łyżka cukru.

Przygotowanie:

Zobacz film: "Sól w diecie - ile można spożywać?"

Obierz grejpfruty ze skóry, pokrój na kawałki i wrzuć do blendera. Przerób je na świeży sok z drobinkami owoców. Następnie oddziel 1/4 całego powstałego soku owocowego i nalej do garnka. Podgrzej i dodaj cukier i agar. Teraz doprowadź wszystko do wrzenia, od czasu do czasu mieszając. Przygotuj duże naczynie i wlej tam pozostały sok. Powoli, cały czas mieszając, wlewaj podgrzaną mieszankę z garnka. Przykryj naczynie i wstaw do lodówki na noc. Podawaj mocno schłodzone.

Komentarz:

Mimo zawartości agaru ten owocowy koktajl opiera się oczywiście na grejpfrucie. Ten tropikalny owoc pochodzi z Barbados i jest źródłem wszelkiego bogactwa – w 90% składa się z wody, poza tym posiada witaminy C, E, P i wszystkie witaminy z grupy B. Jest jednym z najzdrowszych owoców tropikalnych. Grejpfruty w pojemnikach - np. w doniczce - osiągają wysokość około 2 - 3 m a ich wzrost można ograniczyć za pomocą cięcia. To sprawia, że niektóre osoby decydują się na jego uprawę w donicach. Mimo wszystko trzeba dysponować przy tym wystarczająco dużym mieszkaniem.

 

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze