Trwa ładowanie...

Laser niskoenergetyczny w walce o szczupłą sylwetkę

Nawet racjonalna dieta oraz regularna aktywność fizyczna mogą nie być wystarczające, aby uzyskać optymalną redukcję lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej w obrębie partii takich jak brzuch, ramiona, pośladki i uda. W tym przypadku warto wspomóc proces eliminacji tłuszczu za pomocą profesjonalnych zabiegów kosmetycznych. Jednym z nich jest terapia wykorzystująca działanie lasera niskoenergetycznego.

Zobacz film: "Tłuszcze mogą być zdrowe. Sprawdź jakie są najlepsze dla dziecka"

spis treści

1. Rola tkanki tłuszczowej

Tkanka tłuszczowa jest ważnym elementem organizmu człowieka. Stanowi ona zapasowe źródło energii, zmagazynowanej w komórkach tłuszczowych w postaci trójglicerydów. Pełni ona również funkcję czynnika termoizolacyjnego i chroni organizm oraz jego organy przed nadmierną utratą ciepła.

Tendencję do nadmiernego gromadzenia tkanki tłuszczowej obserwuje się w przypadku nadmiernej podaży kalorii i tłuszczu do organizmu. W celu zmniejszenia jej ilości konieczna jest redukcja kalorii spożywanych w ciągu dnia oraz regularna aktywność fizyczna. Niemniej jednak, przestrzeganie zdrowej, racjonalnej diety połączone z ćwiczeniami nie zawsze umożliwia nam optymalną redukcję tłuszczu z najbardziej problematycznych partii ciała, takich jak ramiona, brzuch, uda czy pośladki.

2. Jak działa laser niskoenergetyczny?

W obrębie komórek tłuszczowych naszego organizmu znajdują się trójglicerydy. Laser niskoenergetyczny prowadzi do ich rozpadu na wolne kwasy tłuszczowe oraz glicerol. Metabolity te trafiają do krwi, a następnie na skutek procesów metabolicznych są przekształcane przez tkanki ciała na energię.

Zabieg stanowi nieinwazyjną metodę redukcji tkanki tłuszczowej i jest bezpieczną alternatywą dla liposukcji.

W trakcie terapii do problematycznych obszarów ciała przykładane są głowice emitujące laser o niskiej energii. W czasie trwania zabiegu nie jest odczuwalny ból ani dyskomfort, a bezpośrednio po nim możliwy jest powrót do wykonywania codziennych czynności.

Badania kliniczne sugerują, że już po pierwszym zabiegu możliwa jest redukcja 30% tkanki tłuszczowej i utrata kilku centymetrów w obrębie obszarów ciała poddanych zabiegowi. Warunkiem jest jednak podjęcie aktywności fizycznej oraz przestrzeganie zasad racjonalnego odżywiania. W przeciwnym razie trójglicerydy rozbite na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol zostaną ponownie zmagazynowane w organizmie.

Racjonalne odżywianie oraz regularna aktywność fizyczna to czynniki warunkujące nie tylko zgrabną i szczupłą sylwetkę, ale również zdrowie i kondycję organizmu. Jednak osoby przestrzegające zdrowego trybu życia także mogą mieć problem z nadmiarem lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Dobrym rozwiązaniem tego problemu może być zastosowanie terapii przy użyciu lasera niskoenergetycznego.

Mgr Joanna Hirszler
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.