Trwa ładowanie...

Laser niskoenergetyczny w walce o szczupłą sylwetkę

Nawet racjonalna dieta oraz regularna aktywność fizyczna mogą nie być wystarczające, aby uzyskać optymalną redukcję lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej w obrębie partii takich jak brzuch, ramiona, pośladki i uda. W tym przypadku warto wspomóc proces eliminacji tłuszczu za pomocą profesjonalnych zabiegów kosmetycznych. Jednym z nich jest terapia wykorzystująca działanie lasera niskoenergetycznego.

spis treści

1. Rola tkanki tłuszczowej

Tkanka tłuszczowa jest ważnym elementem organizmu człowieka. Stanowi ona zapasowe źródło energii, zmagazynowanej w komórkach tłuszczowych w postaci trójglicerydów. Pełni ona również funkcję czynnika termoizolacyjnego i chroni organizm oraz jego organy przed nadmierną utratą ciepła.

Zobacz film: "Żywność light pod lupą dietetyka"

Tendencję do nadmiernego gromadzenia tkanki tłuszczowej obserwuje się w przypadku nadmiernej podaży kalorii i tłuszczu do organizmu. W celu zmniejszenia jej ilości konieczna jest redukcja kalorii spożywanych w ciągu dnia oraz regularna aktywność fizyczna. Niemniej jednak, przestrzeganie zdrowej, racjonalnej diety połączone z ćwiczeniami nie zawsze umożliwia nam optymalną redukcję tłuszczu z najbardziej problematycznych partii ciała, takich jak ramiona, brzuch, uda czy pośladki.

2. Jak działa laser niskoenergetyczny?

W obrębie komórek tłuszczowych naszego organizmu znajdują się trójglicerydy. Laser niskoenergetyczny prowadzi do ich rozpadu na wolne kwasy tłuszczowe oraz glicerol. Metabolity te trafiają do krwi, a następnie na skutek procesów metabolicznych są przekształcane przez tkanki ciała na energię.

Zabieg stanowi nieinwazyjną metodę redukcji tkanki tłuszczowej i jest bezpieczną alternatywą dla liposukcji.

W trakcie terapii do problematycznych obszarów ciała przykładane są głowice emitujące laser o niskiej energii. W czasie trwania zabiegu nie jest odczuwalny ból ani dyskomfort, a bezpośrednio po nim możliwy jest powrót do wykonywania codziennych czynności.

Badania kliniczne sugerują, że już po pierwszym zabiegu możliwa jest redukcja 30% tkanki tłuszczowej i utrata kilku centymetrów w obrębie obszarów ciała poddanych zabiegowi. Warunkiem jest jednak podjęcie aktywności fizycznej oraz przestrzeganie zasad racjonalnego odżywiania. W przeciwnym razie trójglicerydy rozbite na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol zostaną ponownie zmagazynowane w organizmie.

Racjonalne odżywianie oraz regularna aktywność fizyczna to czynniki warunkujące nie tylko zgrabną i szczupłą sylwetkę, ale również zdrowie i kondycję organizmu. Jednak osoby przestrzegające zdrowego trybu życia także mogą mieć problem z nadmiarem lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Dobrym rozwiązaniem tego problemu może być zastosowanie terapii przy użyciu lasera niskoenergetycznego.

Mgr Joanna Hirszler
Laser niskoenergetyczny w walce o szczupłą sylwetkę
Laser niskoenergetyczny w walce o szczupłą sylwetkę
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.