Trwa ładowanie...

Objawy niedoboru wapnia (WIDEO)

Zobacz film: "Objawy niedoboru wapnia"

Wapń w organizmie jest jednym z najważniejszych składników mineralnych. W naszym organizmie pełni wiele ważnych funkcji. To dzięki nim nerwy są odprężone, a mięśnie sprawne. Co świadczy o jego niedoborze? Obejrzyj wideo.

Wapń ma istotny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu, między innymi jest składnikiem budulcowym kości i zębów. Wapń na osteoporozę to najbardziej pomocny wybór, który może zahamować występowanie kolejnych zmian w układzie kostnym.

Warto pamiętać, że poziom wapnia w organizmie zależy od kilku czynników, m.in. od jego ilości w pożywieniu, od poziomu jego wchłaniania do organizmu czy jego wydalania z moczem. Niekiedy stężenie wapnia jego zbyt niskie i należy zadbać o spożywanie produktów bogaty w ten składnik. Produktami spożywczymi, z których wapń najlepiej jest przyswajalny to mleko i przetwory na jego bazie.

Niska podaż wapnia może negatywnie wpływać na rozwój, wzrost i funkcjonowanie organizmu. Mogą wystąpić bolesne skurcze mięśni, a krzepliwość krwi może się osłabić. Przyczyny niskiej podaży wapnia to długotrwały stres, spożywanie zbyt dużej ilości alkoholu, kawu, cukru i leków odwadniających. Warto też pamiętać, że osoby obłożnie chore i prowadzące siedzący tryb życia przyswajają zdecydowanie mniejszą ilość wapnia.

Wapń i jego znaczenie dla zdrowia jest ogromne i należy zadbać o odpowiednią ilość wapnia Ca w codziennym jadłospisie. Źródła wapnia to nie tylko nabiał, ale w produktach mlecznych jest go najwięcej. Dieta bogata w wapń sprawia, że czujemy się dobrze, nie męczymy się tak szybko i nie budzą nas w nocy skurcze mięśni.

Wapń w diecie dziecka umożliwia jest prawidłowy wzrost i sprawia, że kości tak szybko się nie łamią. Witaminy dla dzieci - wapń i witamina D3. Oprócz tego wapń to superprodukt dla zdrowych i czystych zębów. Obejrzyj wideo i dowiedz się jak wzbogacić swoją dietę w wapń. Znajdź też odpowiedź na pytanie: jak wzmocnić swoje kości?

Zobacz też:

Bezpieczeństwo w podróży jest najważniejsze

Mleko jest uważane za najlepsze źródło wapnia
Mleko jest uważane za najlepsze źródło wapnia
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.