Oczyszcza z toksyn, pomaga schudnąć. Wątroba będzie ci wdzięczna
Zielone orzechy włoskie można przygotować na wiele sposobów, a do tego niosą ze sobą wiele korzyści zdrowotnych. Jaki mają wpływ na nasz organizm i w jaki sposób najlepiej jest je przygotować?
1. Zielone orzechy włoskie i korzystny wpływ na zdrowie
W zielonych orzechach włoskich znajduje się wiele korzystnych dla zdrowia substancji. Cechuje je wysoka zawartość garbników, łatwo przyswajalnych kwasów tłuszczowych, jodu oraz kwercetyny.
Niedojrzałe orzechy włoskie są też cennym źródłem witamin z grupy B, C oraz E, a także magnezu i fosforu. Obfitość witamin i minerałów korzystnie wpływa na układ nerwowy, kostny, a także wspiera prawidłowe ciśnienie krwi i zwalcza wolne rodniki.
Przekąska przygotowana z zielonych orzechów włoskich pomoże odtruć organizm, ma działanie oczyszczające oraz ograniczy wchłanianie toksycznych związków do organizmu, a do tego poprawi procesy trawienne.
2. Przetwory z niedojrzałych orzechów włoskich
Niedojrzałe orzechy włoskie najlepiej zbierać na przełomie czerwca i lipca, choć wiele zależy od pogody. Orzech musi być miękki, warto więc sprawdzić stopień jego dojrzewania. Jak to zrobić?
Wystarczy wbić wykałaczkę lub dużą igłę. Jeśli narzędzie przejdzie na wylot, a z otworów wycieknie sok, orzechy sprawdzą się do przygotowania przetworów. Surowiec można wykorzystać do wielu prostych i smacznych przepisów.
Warto przygotować słodki syrop, który będzie świetnym dodatkiem do deserów i z powodzeniem zastąpi słodycze. Przekąska ma mnóstwo korzyści zdrowotnych.
Syrop z niedojrzałych orzechów włoskich oczyści organizm z toksyn, poprawi pracę wątroby i wzmocni odporność, szczególnie po infekcji. Zjedzenie kilku owoców doda energii i pobudzi do działania.
3. Przepis na słodki syrop
Miksturę szczególnie zaleca się osobom, które zmagają się z anemią i otyłością. Syrop korzystnie wpłynie na organizm podczas leczenia chorób układu oddechowego. Przygotowanie jest proste i nie potrzeba wielu składników.
Wystarczy niecały kilogram orzechów, pół kilograma cukru, goździki oraz laska wanilii i cynamonu. Orzechy dokładnie umyj i nakłuj na głębokość 2-3 centymetrów, a następnie włóż do słoika i zalej wodą, by były przykryte w całości.
Przez kolejne trzy dni wymieniaj wodę rano i wieczorem. Po tym czasie odcedź orzechy i ugotuj je, aż zrobią się ciemne i miękkie. Czas na przygotowanie syropu. Do 0,5 l wody dodaj cukier i przyprawy. Kiedy mikstura zacznie wrzeć, dodaj przecedzone orzechy.
Całość gotujemy do momentu, kiedy orzechy staną się pomarszczone, a następnie ciasno układamy je w słoikach i zalewamy syropem. Pojemniki układamy do góry dnem do ostygnięcia. Syrop warto zapasteryzować i nie należy go spożywać wcześniej niż trzy tygodnie po przygotowaniu.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl