Trwa ładowanie...

Owies na odchudzanie

We Wrocławiu prowadzone były badania nad zastosowaniem owsa w produkcji suplementów diety. Pozyskiwany z tego zboża betaglukan okazał się pomocny m.in. w utracie zbędnych kilogramów. Oznacza to szansę na odchudzanie dla osób z nadwagą, a dla Wrocławia na zaistnienie na rynku suplementów.

spis treści

1. Korzyści płynące z owsa

Kilka składników pozyskiwanych z owsa może zostać wykorzystanych w produkcji suplementów diety. Białko z owsa może wejść w skład preparatów dla sportowców, natomiast owsiany błonnik – suplementów dla osób na diecie.

Zobacz film: "Jak ograniczyć węglowodany w diecie?"

Czytaj więcej

2. Zastosowanie betaglukanu

Betaglukan jest substancją, którą wrocławscy naukowcy pozyskują z owsa. Znalazła ona zastosowanie we wzmacnianiu odporności, obniżaniu poziomu cholesterolu, w terapii wspomagającej leczenie chorób nowotworowych oraz w odchudzaniu.

Okazuje się, że stosowanie suplementów zawierających betaglukan jako dodatku do niezbyt wymagającej diety już w 3 miesiące może osobę otyłą doprowadzić do prawidłowej wagi.

3. Potencjał suplementów na bazie owsa

W Polsce wartość rynku suplementów diety wynosi ponad miliard złotych. Od przyszłego roku preparaty produkowane we Wrocławiu dostępne będą w całym kraju. Dzięki wykorzystaniu cennych składników owsa, Wrocław może stać się liderem rynku tych specyfików.

Owies na odchudzanie
Owies na odchudzanie (iStock)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.