Trwa ładowanie...

Owies na odchudzanie

We Wrocławiu prowadzone były badania nad zastosowaniem owsa w produkcji suplementów diety. Pozyskiwany z tego zboża betaglukan okazał się pomocny m.in. w utracie zbędnych kilogramów. Oznacza to szansę na odchudzanie dla osób z nadwagą, a dla Wrocławia na zaistnienie na rynku suplementów.

Zobacz film: "Co się dzieje gdy zjadamy posiłek?"

spis treści

1. Korzyści płynące z owsa

Kilka składników pozyskiwanych z owsa może zostać wykorzystanych w produkcji suplementów diety. Białko z owsa może wejść w skład preparatów dla sportowców, natomiast owsiany błonnik – suplementów dla osób na diecie.

Czytaj więcej

2. Zastosowanie betaglukanu

Betaglukan jest substancją, którą wrocławscy naukowcy pozyskują z owsa. Znalazła ona zastosowanie we wzmacnianiu odporności, obniżaniu poziomu cholesterolu, w terapii wspomagającej leczenie chorób nowotworowych oraz w odchudzaniu.

Okazuje się, że stosowanie suplementów zawierających betaglukan jako dodatku do niezbyt wymagającej diety już w 3 miesiące może osobę otyłą doprowadzić do prawidłowej wagi.

3. Potencjał suplementów na bazie owsa

W Polsce wartość rynku suplementów diety wynosi ponad miliard złotych. Od przyszłego roku preparaty produkowane we Wrocławiu dostępne będą w całym kraju. Dzięki wykorzystaniu cennych składników owsa, Wrocław może stać się liderem rynku tych specyfików.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.