Trwa ładowanie...

​Pokemony – inspirują w kuchni

 Anna Krzpiet
14.07.2016 15:00
​Pokemony – inspirują w kuchni
​Pokemony – inspirują w kuchni (Facebook)

 Jeśli jesteś smakoszem, uwielbiasz wszelkie pyszne przekąski i jesteś fanem Pokemonów to będziesz podwójnie szczęśliwy. Na początek zjesz przepyszne przekąski i wypijesz napoje, które są inspirowane Pokemonami, a później wraz z grą Pokemon Go pobiegniesz spalać kalorie w poszukiwaniu tych małych stworków.

1. Pokemony powróciły

Od niedawna możemy chodzić po ulicach i szukać Pokemonów, które opanowały wszelkie zakamarki całym świecie. Wszystko dzięki grze Pokemon Go, dzięki której na ekranie smartfona wyświetla się obraz z jego kamery, dodatkowo wzbogacony wirtualnymi elementami, tzw. rozszerzoną rzeczywistością.

Pokemon / Facebook
Pokemon / Facebook

Jednak to nie wszystko, Pokemony mogą się pojawić również... na naszym talerzu. Wiele osób pod wpływem modnej gry ponownie zakochało się w małych stworkach, a swoje zafascynowanie ukazują na różne sposoby – nawet w kuchni.

Zobacz film: "Tłuszcze mogą być zdrowe. Sprawdź jakie są najlepsze dla dziecka"

Jakiś czas temu została nawet wydana książka "The Pokemon Cookbook: Easy & Fun Recipes”, w której można znaleźć, jak sam tytuł mówi – łatwe i zabawne przepisy. Wszystkie przepisy oczywiście są inspirowane światem Pokemonów. Książka wypełniona jest przepisami na przepyszne przekąski, przystawki i desery. To obowiązkowa pozycja na kuchennej półce dla miłośników Pokemonów.

Pokemon / Facebook
Pokemon / Facebook

2. Przyjemności prawdziwego trenera

Oprócz książki, wiele przepisów pojawia się w mediach społecznościowych. Posiłki najczęściej wykonywane są z purée ziemniaczanego, placków i ryżu. Internauci czasem zadziwiają swoją kreatywnością. Pokemony są inspiracją dla ich dań głównych, deserów, a nawet lunch boxów.

Pokemon / Facebook
Pokemon / Facebook

Jednak prawdziwy trener Pokémonów potrzebuje także specjalnego napoju, który będzie mógł zaspokoić potrzeby jego wymagającego podniebienia. Może to zrobić, dzięki specjalnym koktajlom opracowanych przez autorów bloga Drunked Moogle, których można odnaleźć również na Facebooku - www.facebook.com/thedrunkenmoogle/.

Drunked Moogle / Facebook
Drunked Moogle / Facebook

Napoje inspirowane są każdym z etapów ewolucyjnych małych potworków, a także poszczególnymi postaciami. Wyróżnia się 4 stadia ewolucji są to: Pokemony dzieci, Pokemony podstawowe i Pokemony pierwszej i drugiej formy.

Drunked Moogle / Facebook
Drunked Moogle / Facebook

W rzeczyiwtości, po prostu każda ewolucja jest przyporządkowana wielkości drinka i zwartości alkoholu. Dlatego pamiętaj prawdziwi mistrzowie Pokémonów zawsze są odpowiedzialni. ;)

Pokemon / Facebook
Pokemon / Facebook

A jeszcze bardziej zainteresowani mogą zaznajomić się z ofertą kawiarni Pokémon Cafe w Singapurze, a przy okazji może kiedyś odwiedzić to miejsce. Restauracja oferuje menu pełne dań, przeksąsek, deserów i napoi inspirowanych Pokemonami. Dodatkowo wnętrze przenosi nas w prwadziwy świat Pokemonów - www.facebook.com/pokemoncafeinsg/.

Pokemon / Facebook
Pokemon / Facebook
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze