2 z 5Wpływ cukru na organizm
Cukier jest wykorzystywany przez organizm do zwiększenia poziomu energii. Jego nadwyżka zaś jest przechowywana w postaci tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, bioder i ud. Dostarczamy go nie tylko pijąc słodzone napoje, jedząc owocowe jogurty, ale też spożywając owoce. Chociaż cukier zawarty w soku kupionym w sklepie różni się od tego, którego dostarczają truskawki.
Ten, który producenci dodają do wytwarzanej żywności ma negatywny wpływ na organizm. Zakłóca pracę bakterii jelitowych, które są nam potrzebne.
Ponadto przyczynia się do zwiększenia ilości tłuszczu przechowywanego przez ciało. Kolejna sprawa — podnosi poziom cukru i insuliny we krwi.
Istnieje zależność: im więcej cukru spożywamy, tym skuteczniej się on wchłania, czego konsekwencją są zniszczenia układu sercowo-naczyniowego. Jeśli zrezygnujemy z niego na 2 tygodnie, po tym czasie obniży się wrażliwość organizmu na cukry, będzie on mniej ich łaknąć. Jednakże możemy wtedy zaobserwować u siebie objawy odstawienia (uzależnienie od cukru to fakt), takie jak zmęczenie i bóle głowy, a także pragnienie i drażliwość.
Zobacz też: Gdzie warto pojechać z dzieckiem? Najlepsze rodzinne aquaparki w Europie