Trwa ładowanie...

Sekret "bezmyślnie szczupłych" ludzi. Zgrabna sylwetka bez diet i wyrzeczeń

Każdy z nas zna osoby, które jedzą dużo, często i bez zastanawiania się nad tym, co ląduje na ich talerzach, a mimo to mogą pochwalić się szczupłą i zgrabną sylwetką. Na przeciwnym biegunie są ci, którzy tyją, jak się mówi żartobliwie, już na sam widok czekolady. Gdzie tkwi sekret zachowania szczupłej sylwetki?

Zobacz film: "Co się dzieje z twoim ciałem, gdy przestajesz jeść chleb"

1. Jak zachować smukłą sylwetkę bez diety

Badacze zwrócili uwagę na osoby, które są "bezmyślnie szczupłe". Ich kształty są zawsze zgrabne i kuszące, pomimo że nie skupiają się nad zagadnieniami takimi jak liczenie kalorii albo zdrowa dieta. Wiele osób borykających się ze zbędnymi kilogramami szczerze im zazdrości tej niezwykłej umiejętności. Dlatego badacze postanowili przyjrzeć się uważniej szczupłym osobom i wyciągnąć odpowiednie wnioski, które mogą być dla wszystkich pomocne w utrzymaniu wymarzonej wagi.

Badacze z New Cornell Food i Brand Lab przeanalizowali dietę, styl życia i zwyczaje osób, które deklarują, że bez namysłu i wyrzeczeń, stale pozostają szczupłe - niezależnie od tego, co jedzą. W bazie danych Global Healthy Weight Registry (dawniej zwanej Slim by Design Registry) umieszczono listę i - dosłownie - sylwetki osób, które są szczupłe, mimo że nie zastanawiają się nad sposobami na zachowanie figury.

Ankietowani odpowiadali na pytania związane ze swoim stylem życia, codzienną aktywnością fizyczną, trybem funkcjonowania, ilością i jakością spożywanych posiłków.

Obok nich wypowiadały się osoby, które dbały o linię starannie pilnując co i ile jedzą. Zebrane dane porównano.

2. Dieta bez wyrzeczeń

Zauważono, że osoby "bezmyślnie szczupłe" wybierają instynktownie potrawy, które są niskokaloryczne i zdrowe.

Jednocześnie, chociaż 37 proc. deklarowało, że nie pije napojów słodkich ani gazowanych, to 33 proc. przyznawało, że się im zdarza, a co czwarty deklarował, że pije je regularnie. Co ciekawe, wiele z tych osób nie przygotowywało samodzielnie posiłków, co jakiś czas przejadali się i nie mieli z tego powodu wyrzutów sumienia.

Połowa z nich waży się raz w tygodniu. Blisko 1/3 twierdził, że nigdy tego nie robi.

Badacze podsumowali swoje analizy następującym wnioskiem: należy słuchać swojego instynktu. Nierzadko służy on lepiej niż najlepszy dietetyk, choć oczywiście zawsze należy podchodzić do żywienia z rozsądkiem.

Zobacz też: Aquafaba – najnowszy hit wśród wielbicieli zdrowego odżywiania

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.