Trwa ładowanie...

Siarka organiczna- co to jest, właściwości lecznicze, skutki uboczne suplementacji

 Katarzyna Wąś-Zaniuk
13.07.2020 11:44
Siarka organiczna, znana również pod nazwą MSM, metylosulfonylometan lub metylosiarczan jest suplementem, a także minerałem, który występuje w ludzkim organizmie.
Siarka organiczna, znana również pod nazwą MSM, metylosulfonylometan lub metylosiarczan jest suplementem, a także minerałem, który występuje w ludzkim organizmie. (123rf)

Siarka organiczna, znana również pod nazwą MSM, metylosulfonylometan lub metylosiarczan jest suplementem, a także minerałem, który występuje w ludzkim organizmie. Niedobór tego związku organicznego może powodować bóle stawów, mięśni i kości. Może skutkować również osłabieniem i złym samopoczuciem. Co jeszcze warto wiedzieć na temat siarki organicznej?

spis treści

1. Siarka organiczna – co to jest i gdzie występuje?

Siarka organiczna to nie tylko suplement, ale również pierwiastek występujący w organizmie człowieka. Rezerwuarem siarki organicznej jest układ mięśniowy i układ kostny, jednak minerał ten ogrywa kluczową rolę w funkcjonowaniu całego naszego organizmu. Za jej pośrednictwem produkowane są: kolagen, enzymy, keratyna, a także przeciwciała.

Siarka organiczna, nazywana również MSM, metylosulfonylometanem lub po prostu metylosiarczanem jest trzecim pod względem zawartości pierwiastkiem w ludzkim organizmie.

Gdzie jeszcze występuje siarka organiczna? W produktach spożywczych. Możemy znaleźć ją w owocach i warzywach, herbatach, wyrobach zbożowych oraz w mleku krowim.

Zobacz film: "Zmęczenie czy anemia. Jak rozpoznać, że jesteśmy chorzy?"

Należy nadmienić, że metylosulfonylometan posiada właściwości regenerujące, ujędrniające, odmładzające i wzmacniające. Oprócz tego, wykazuje właściwości detoksykujące (usuwa z organizmu toksyny i metale ciężkie, m.in. arsen, rtęć czy ołów).

To musisz wiedzieć

2. Siarka organiczna – właściwości lecznicze

Siarka organiczna znana jest ze swoich leczniczych właściwości. Jak pokazują liczne badania, metylosiarczan wykazuje zdolność do łagodzenia reakcji alergicznych skóry i przewodu pokarmowego. Pozytywnie wpływa również na stan paznokci, skóry i włosów.

Odpowiednia suplementacja siarką organiczną może zniwelować problemy reumatyczne, urazy kręgów, bóle kręgosłupa, przeciążenia, a także stany zapalne. Należy podkreślić, że metylosulfonylometan istotnie wpływa na funkcjonowanie naszych stawów, kości, powięzi, chrząstek, mięśni i mazi stawowej.

Siarka organiczna wykazuje właściwości przeciwbólowe. Szczególnie poleca się ją pacjentom z bólami mięśni, bólami migrenowymi, bólami oparzeniowymi. Pierwiastek ten polecany jest również osobom ze stanami zapalnymi układu moczowego, owrzodzeniami, skórą trądzikową.

Metylosulfonylometan działa na skórę regenerująco, odmładzająco, wzmacniająco i ujędrniająco. Hamuje on twardnienie i zanikanie kolagenu. Warto podkreślić, że zapobiega powstawaniu zmarszczek.

3. Niedobór siarki organicznej - skutki

Niedobór siarki organicznej w naszym organizmie może skutkować poważnymi problemami zdrowotnymi. Zazwyczaj objawia się on:

Rekomendowane przez naszych ekspertów

4. Siarka organiczna - skutki uboczne suplementacji

Siarka organiczna stosowana jest przede wszystkim w celach leczniczych i profilaktycznych. Suplementacja tego pierwiastka nie wiąże się z niebezpiecznymi skutkami ubocznymi. Pacjenci, którzy rozpoczęli suplementację tego makroelementu mogą jedynie uskarżać się na gorsze samopoczucie lub delikatny dyskomfort jelitowy. Tego typu objawy związane są z usuwaniem toksyn z wątroby.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze